Wprost

«Wprost» – польський щотижневий суспільно-політичний журнал

Історія створення

Польський журнал «Wprost» був заснований у 1982 році в Познані. Ініціатива створення видання належала групі журналістів, які прагнули висвітлювати події в країні без цензури та тиску влади. Першим головним редактором «Wprost» став Єжи Урбан, який до цього працював прес-секретарем уряду.

Розвиток журналу та боротьба з цензурою

У 1980-х роках «Wprost» відігравав важливу роль у боротьбі з комуністичним режимом у Польщі. Журнал публікував статті, що викривали корупцію, зловживання владою та порушення прав людини. У 1984 році редакція «Wprost» була піддана обшукам і конфіскації майна. Головного редактора Єжи Урбана було заарештовано та звинувачено у підривній діяльності. Після звільнення з ув'язнення Урбан емігрував до США.

Посткомуністичний період та зміни у редакційній політиці

Після падіння комунізму в Польщі «Wprost» продовжував виходити, але його редакційна політика зазнала змін. Журнал став менш політизованим та більше зосередився на економічних та соціальних питаннях. У 1990 році головним редактором «Wprost» став Тадеуш Ольшанський, відомий польський журналіст та політик. У цей період журнал відзначався високим рівнем журналістських розслідувань та критичним ставленням до влади.

Нова епоха під керівництвом Марціна Дзержановського

З 2019 року головним редактором «Wprost» є Марцін Дзержановський. Під його керівництвом журнал переживає нову епоху свого розвитку. «Wprost» повернувся до політичної журналістики, але при цьому зберігає високий рівень професійності та об'єктивності. Журнал висвітлює найважливіші події у Польщі та світі, проводить журналістські розслідування та публікує інтерв'ю з відомими політиками, економістами та суспільними діячами.

Закриття паперової версії

30 березня 2020 року вийшло останнє паперове видання «Wprost». Причиною закриття паперової версії журналу стали економічні труднощі, пов'язані з пандемією COVID-19. Однак, «Wprost» продовжує виходити в електронному форматі на своєму сайті та в мобільних додатках.

Висновок

«Wprost» – це один з найавторитетніших суспільно-політичних журналів у Польщі. Журнал має довгу історію і за свою діяльність удостоєний багатьох нагород. «Wprost» відіграє важливу роль у польському суспільстві, висвітлюючи найважливіші події та проблеми, що стоять перед країною.

Питання, що часто задаються:

  1. Коли був заснований журнал «Wprost»?
  2. Хто був першим головним редактором «Wprost»?
  3. Які труднощі довелося подолати журналу в 1980-х роках?
  4. Як змінилася редакційна політика «Wprost» після падіння комунізму в Польщі?
  5. Коли журнал «Wprost» закрив свою паперову версію?

Тоже интересно