ЩО ГІРШЕ 2 ЧИ НЕАТЕСТАЦІЯ В ШКОЛІ

Що гірше 2 чи неатестація в школі?

Завершення середньої школи – важливий етап у житті кожного молодого українця. Для багатьох саме високі бали та червоний диплом відкривають двері до університетів та престижних професій. Але що ж робити, якщо отримати високі оцінки виявилося не так легко? Перспективи знову сідати за парту мало кого тішать, а ось думка про можливість неатестації справді лякає. Чи справді все так погано і що гірше 2 чи неатестація в школі? Давайте розбиратися.

2 в атестаті — гірше чи краще, ніж неатестація?

Перш за все варто розвіяти деякі міфи. Всупереч поширеній думці, неатестація за 11 клас не ставить хрест на прагненні отримати диплом державного зразка. Такі учні залишаються у своїх навчальних закладах і отримують свідоцтва про отримання середньої освіти. Деякі продовжують навчання у профтехучилищах, коледжах та технікумах нарівні з випускниками 11-х класів. Інші отримують робітничу професію.

Неатестація за курс 9-го класу не є приводом для виключення школяра із навчального закладу. Учні мають право:

  • закінчити 9-й клас і вступити до профтехучилища чи коледжу;
  • піти в 10-й клас;
  • закінчити школу в режимі сімейного або екстернату.

Обрати варіант продовження навчання можна з урахуванням своїх інтересів та здібностей. Однак, незважаючи на можливість продовжити навчання, багато випускників із неатестатом ухвалюють рішення піти в армію, оскільки відсутність атестата не є перешкодою для отримання військового квитка.

Оцінка 2 в атестаті

Інше питання — що робити, якщо учень має можливість отримати неатестацію або обмежитися оцінкою 2 за якийсь предмет. Зрозуміло, що 2 в атестаті не прикрасить документ, але отримати з оцінкою 2 атестат є випускник має право продовжити навчання у будь-якому обраному їм навчальному закладі. Щоправда, для деяких спеціальностей доведеться здавати іспити чи пройти співбесіду.

Неатестація

Неатестація настає, коли вказівка вчителя виправляється на незадовільну. Це означає, що учень не матиме змоги отримати атестат. Втім, не все так погано, як здається на перший погляд. Учень має можливість виправити ситуацію, склавши іспит із неатестованого предмета. Якщо іспит успішно здано, учень отримає атестат, і всі страхи будуть позаду. У разі повторної неатестації вихід лише один — переведення до вечірньої школи або екстернат.

Що ж краще, 2 чи неатестація?

Однозначної відповіді немає. Для деяких учнів неатестація може стати додатковим стимулом для навчання. А для когось, навпаки, може стати приводом зовсім закинути навчання.

Висновки

Вибір між 2 в атестаті та неатестацією завжди індивідуальний. Ухвалюючи рішення, варто враховувати інтереси та можливості учня. Атестат із оцінкою 2 хоч і не такий гарний, як хотілося б, але дає право продовжувати навчання. Неатестація не означає кінець світу, але вимагає більше зусиль для отримання документа про освіту.

Поширені запитання

  • Чи можна відновитися після неатестації?
    Так, відновитися можна, але лише за умови складання іспиту та успішного закінчення повторного курсу.
  • Як відбувається неатестація?
    Учень не допускається до іспиту та одержує незадовільну оцінку за семестр (рік) згідно з нормативними документами.
  • Чи можна перездати неатестований предмет?
    Так, це можна зробити за умови складання іспиту державної атестаційної комісії.
  • Що означає оцінка 2 в атестаті?
    Оцінка 2 означає незадовільний рівень знань, але не є приводом для відрахування учня з навчального закладу.
  • Чи можна вступати до вузу з оцінкою 2 в атестаті?
    Так, у деякі навчальні заклади можна вступати з оцінкою 2, але потрібно враховувати, що деякі спеціальності передбачають здавання вступних іспитів або проходження співбесіди.

Тоже интересно