ПРИНЦИП ЕТАПНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ГЕМОРОЙ У ВІДПОВІДНОСТІ ДО ВИМОГ НАЦІОНАЛЬНИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ВЕДЕННЯ ХВОРИХ НА УСКЛАДНЕНИЙ (КРОВОТЕЧА, ГОСТРИЙ ТРОМБОЗ, ВИРАЗКУВАННЯ ТА ІНШЕ)ГЕМОРОЙ ІІІ–ІVCТ.:

Яка відповідь є правильною?

  • Лікування хворого проводить лікар загальної практики -сімейної медицини
  • Проведення косервативного лікування (дієта, венотоніки, використання кремів, свічок , тощо) лікарем загальної практики сімейної медицини протягом 2-5діб з послідуючою консультація лікаря-проктолога-хірурга з метою визначення та реалізації адекватної лікувальної тактики
  • При зверненні до лікаря загальної практики – сімейної медицини такий хворий тривало лікується консервативно з послідуючим направленням на консультацію до лікаря-загального хірурга
  • При зверненні до лікаря загальної практики – сімейної медицини такий хворий терміново направляється на консультація лікаря-проктолога-хірурга з метою визначення та реалізації адекватної лікувальної тактики

Принципи поетапного лікування хворих на геморой відповідно до Національних рекомендацій

Геморой є поширеним захворюванням, яке характеризується збільшенням та запаленням гемороїдальних вузлів. Воно може бути ускладненим та викликати такі симптоми, як кровотеча, гострий тромбоз, виразкування. Лікування хворих на ускладнений геморой має бути етапним, що відповідає вимогам Національних рекомендацій.

Перший етап: Оцінка стану хворого

На першому етапі лікар оцінює стан хворого, збирає анамнез, проводить фізикальне обстеження та призначає необхідні лабораторні та інструментальні дослідження. Це дозволяє визначити ступінь тяжкості захворювання, наявність ускладнень та супутніх патологій.

Другий етап: Консервативне лікування

При неускладненому геморої, а також на початкових стадіях ускладненого геморою проводиться консервативне лікування. Воно включає призначення дієти, збагаченої клітковиною, використання венотонічних препаратів для зміцнення стінок вен, застосування кремів та свічок, що мають протизапальну та знеболювальну дію.

Третій етап: Хірургічне лікування

При неефективності консервативного лікування, виражених ускладненнях або прогресуванні захворювання призначається хірургічне лікування. Метод операції вибирається індивідуально для кожного пацієнта в залежності від стадії та особливостей перебігу геморою.

Поетапне лікування у відповідності до Національних рекомендацій

Національні рекомендації щодо ведення хворих на ускладнений геморой ІІІ–ІVcст. передбачають поетапне лікування. Воно полягає в послідовному проведенні консервативної та хірургічної терапії.

* Перший етап. Проводиться косервативне лікування лікарем загальної практики сімейної медицини протягом 2-5 діб з послідуючою консультацією лікаря-проктолога-хірурга з метою визначення та реалізації адекватної лікувальної тактики.
* Другий етап. При неефективності консервативного лікування, виражених ускладненнях або прогресуванні захворювання призначається хірургічне лікування лікарем-проктологом-хірургом.

Вибір найбільш правильного варіанту відповіді

Правильна відповідь: Проведення косервативного лікування (дієта, венотоніки, використання кремів, свічок , тощо) лікарем загальної практики сімейної медицини протягом 2-5діб з послідуючою консультація лікаря-проктолога-хірурга з метою визначення та реалізації адекватної лікувальної тактики

Цей варіант відповідає принципам поетапного лікування хворих на ускладнений геморой, викладених у Національних рекомендаціях. Він передбачає проведення короткочасного консервативного лікування лікарем загальної практики сімейної медицини з послідуючою консультацією лікаря-проктолога-хірурга для визначення подальшої тактики ведення пацієнта.

Тоже интересно