ЧОМУ ЧЕТВЕР А НЕ ЧЕТВЕРГ

Чому четвер а не четверг: відкриваємо завісу таємниці

Незважаючи на те, що ми звикли до назв днів тижня, які увійшли до нашого лексикону століття тому, не завжди все було так. Історія слів «четвер» і «четверг» досить цікава і варто зануритися в неї, щоб відкрити для себе приховані значення цих слів.

Перенесення через розбіжність

У X столітті на Русі разом із християнством увійшов до вжитку і візантійський календар, який був заснований на тижневому циклі. Але існувала одна проблема: візантійський тиждень починався з неділі, а в слов'ян з понеділка. Це призвело до того, що дні тижня були зміщені на один день.

Етимологічний корінь

Слово «четвер» походить від старослов'янського «четыри», що означає «четвертий». Назва пов'язана з порядковим номером дня тижня. Порівняйте з англійським «Thursday» або німецьким «Donnerstag», які походять від слів, що означають «день Тора» (скандинавський бог-громовержець).

Збереження традиції

Слово «четверг» також походить від слова «четыре», але має більш глибоке значення. У давньослов'янській міфології четвер був днем, присвяченим Перуну — богові грому і блискавки. Він був покровителем князів і воїнів, тому четвер вважався днем військових походів і битв.

Слов'янський спадок

Хоча назва «четверг» була витіснена словом «четвер», вона залишилася в деяких слов'янських мовах, таких як польська, чеська, словацька та словенська. Це свідчить про давність традиції, пов'язаної з цим днем.

Висновок

Прослідкувавши історію слів «четвер» і «четверг», ми побачили, що їх значення глибоко пов'язане з міфологією і культурою слов'янських народів. Сьогодні ці дні тижня все ще використовуються, але їх значення змінилося з плином часу.

Запитання, що часто задаються:

  1. Який день тижня був першим у слов'ян?
  2. Чому четвер був днем війни?
  3. Яке походження слова «четвер»?
  4. Яке походження слова «четверг»?
  5. В яких слов'янських мовах збереглася назва «четверг»?

Тоже интересно