ЧОМУ БОЛЯТЬ НІГТІ ПІД ГЕЛЬ ЛАКОМ

Чому болять нігті під гель-лаком і як цьому запобігти

Гель-лак став одним із найпопулярніших способів манікюру, адже він дозволяє зберегти гарний вигляд нігтів набагато довше за звичайні лаки. Однак деякі люди стикаються з тим, що після нанесення гель-лаку нігті починають боліти. Чому так відбувається і як цьому запобігти?

Можливі причини болю нігтів під гель-лаком

 • Алергічна реакція. У деяких випадках біль у нігтях під гель-лаком може бути пов'язана з алергічною реакцією на один з компонентів гель-лаку. Найчастіше алергію викликає формальдегід, який часто міститься в гель-лаках. Якщо ви вперше робите манікюр гель-лаком, обов'язково попередьте майстра, щоб він використовував гіпоалергенні матеріали.
 • Відшарування гель-лаку. Якщо гель-лак відшарується від нігтя, під ним може накопичуватися бруд і бактерії, що може призвести до запалення і болю. Щоб запобігти відшаруванню гель-лаку, важливо правильно наносити його та дотримуватись інструкції з його використання. Також, варто відмовитися від використання дешевих і неякісних гель-лаків.
 • Травма нігтя. Нанесення гель-лаку може пошкодити нігті, особливо якщо процедура проводиться некваліфікованим майстром. Неправильна підготовка нігтя, занадто глибоке спилювання або використання агресивних матеріалів може призвести до травм нігтьової пластини, які проявляються у вигляді болю. Щоб мінімізувати ризик травм, вибирайте досвідченого майстра і простежте, щоб він використовував якісні матеріали.
 • Занадто довгі або широкі нігті. Якщо у вас занадто довгі або широкі нігті, це може створювати додаткове навантаження на них і викликати біль. У такому випадку варто обрізати і підпиляти нігті, щоб зменшити біль.

Профілактика болю в нігтях під гель-лаком

Щоб запобігти болю в нігтях під гель-лаком, варто дотримуватись таких рекомендацій:

 • Вибирайте досвідченого майстра, який використовує якісні матеріали.
 • Перевірте склад гель-лаку на наявність формальдегіду і вибирайте гіпоалергенні матеріали, якщо у вас чутлива шкіра.
 • Правильно наносіть гель-лак згідно з інструкцією.
 • Не відривайте і не здирайте гель-лак, а знімайте його за допомогою спеціальних засобів.
 • Уникайте травм нігтів.
 • Обрізайте і підпиляйте нігті, якщо вони занадто довгі або широкі.
 • Робіть перерви між нанесенням гель-лаків, щоб дати нігтям відпочити.

Якщо у вас виник біль у нігтях під гель-лаком, варто звернутися до лікаря-дерматолога або подолога. Вони допоможуть встановити причину болю і призначать відповідне лікування.

Часті питання по темі статті:

 1. Чому болять нігті під гель-лаком?
 2. Які можливі причини болю нігтів під гель-лаком?
 3. Як запобігти болю в нігтях під гель-лаком?
 4. Що робити, якщо у вас болять нігті під гель-лаком?
 5. Як відрізнити алергічну реакцію на гель-лак від інших причин болю в нігтях?

Тоже интересно