ЯК ВІДРІЗНИТИ НАТУРАЛЬНУ ЧЕРВОНУ ІКРУ ВІД ПІДРОБКИ

Ікра – це один з найсмачніших і вишуканих морепродуктів. Але, на жаль, ікру часто підробляють, і замість натуральної ікри покупцям продають підробку. Як не помилитися і вибрати натуральну червону ікру? Ось кілька порад:

 1. Звертайте увагу на ціну

Натуральна червона ікра не може коштувати дешево. Якщо ви бачите червону ікру за ціною нижче середньої, то, швидше за все, це підробка.

 1. Огляньте ікринки

Натуральна червона ікра повинна бути рівною і круглою, без будь-яких дефектів. Ікринки повинні бути приблизно одного розміру і мати однорідний колір. Якщо ви бачите ікринки різного розміру або кольору, то, швидше за все, це підробка.

 1. Понюхайте ікру

Натуральна червона ікра має характерний запах моря. Якщо ікра пахне чимось іншим, наприклад, рибою або жиром, то, швидше за все, це підробка.

 1. Спробуйте ікру на смак

Натуральна червона ікра має ніжний і солодкуватий смак. Якщо ікра гірчить або має якийсь інший неприємний смак, то, швидше за все, це підробка.

 1. Перевірте ікру на наявність добавок

Натуральна червона ікра не повинна містити ніяких добавок. Якщо ви бачите в складі ікри консерванти, барвники або ароматизатори, то, швидше за все, це підробка.

І ось ще кілька порад, які допоможуть вам відрізнити натуральну червону ікру від підробки:

 • Купуйте ікру тільки у перевірених продавців. Відмовтеся від покупки ікри на ринках або в невеликих магазинах, де ви не впевнені в якості продукції.

 • Звертайте увагу на термін придатності. Натуральна червона ікра може зберігатися не більше 12 місяців. Якщо термін придатності ікри більше року, то, швидше за все, це підробка.

 • Перевірте ікру на наявність консервантів. Натуральна червона ікра не повинна містити бензоат натрію (Е211) або сорбінову кислоту (Е202).

 • Якщо ви сумніваєтеся в якості ікри, то можете віднести її на експертизу.

Висновок

При виборі червоної ікри звертайте увагу на ціну, зовнішній вигляд, запах, смак і склад. Звертайте увагу на ціну, зовнішній вигляд, запах, смак і склад. Не купуйте ікру у перевірених продавців і уважно вивчайте етикетку продукту. Якщо ви сумніваєтеся в якості ікри, то можете віднести її на експертизу.

Запитання, що часто задаються

 • Як відрізнити натуральну червону ікру від підробки?
 • На що слід звертати увагу при виборі червоної ікри?
 • Як перевірити ікру на наявність добавок?
 • Де можна купити натуральну червону ікру?
 • Скільки може зберігатися натуральна червона ікра?

Тоже интересно