Юшкевич Василь Олександрович

Василь Олександрович Юшкевич: Життя та Кар’єра Радянського Військового Діяча

Хто такий Василь Олександрович Юшкевич?

Василь Олександрович Юшкевич був радянським військовим діячем, який служив у Червоній армії під час Другої світової війни. Він народився 16 лютого 1897 року в місті Вільно (тепер Вільнюс, Литва) і помер 15 березня 1951 року в Москві (Російська Федерація). Юшкевич дослужився до звання генерал-полковника (1945) і командував військами Одеського військового округу. Він також був депутатом Верховної Ради СРСР 2-го та 3-го скликань.

Раннє життя та кар’єра

Юшкевич походив із селянської родини. Він закінчив Віленське реальне училище і в 1916 році вступив до Павловського військового училища в Петрограді. Після закінчення училища в 1917 році він був призначений прапорщиком в 1-й Туркестанський стрілецький полк.

У 1918 році Юшкевич вступив до лав Червоної армії і брав участь у Громадянській війні в росії. Він командував ротою, батальйоном і полком. У 1920 році він був поранений в бою.

Служба у Червоній армії під час Другої світової війни

Під час Другої світової війни Юшкевич командував 23-й армією, яка входила до складу Ленінградського фронту. Він відзначився в боях під Москвою, Сталінградом і Курськом. У 1944 році він був призначений командувачем військ Одеського військового округу.

Після війни

Після війни Юшкевич продовжив службу в Одеському військовому окрузі. У 1946 році він був обраний депутатом Верховної Ради СРСР 2-го скликання, а в 1950 році – 3-го скликання. Він помер у Москві 15 березня 1951 року.

Нагороди та відзнаки

Юшкевич був нагороджений орденами Леніна, Червоного Прапора, Суворова 2-го ступеня, Кутузова 2-го ступеня, Вітчизняної війни 1-го ступеня, Червоної Зірки, а також медалями.

Висновок

Василь Олександрович Юшкевич був видатним радянським військовим діячем, який служив у Червоній армії під час Другої світової війни. Він відзначився в боях під Москвою, Сталінградом і Курськом. Після війни він продовжив службу в Одеському військовому окрузі і був депутатом Верховної Ради СРСР 2-го та 3-го скликань.

Часто задаються питання

 1. Яку роль зіграв Василь Олександрович Юшкевич у Другій світовій війні?

  Василь Олександрович Юшкевич командував 23-ю армією, яка входила до складу Ленінградського фронту. Він відзначився в боях під Москвою, Сталінградом і Курськом.

 2. Які нагороди отримав Василь Олександрович Юшкевич?

  Ордени Леніна, Червоного Прапора, Суворова 2-го ступеня, Кутузова 2-го ступеня, Вітчизняної війни 1-го ступеня, Червоної Зірки, а також медалі.

 3. Коли Василь Олександрович Юшкевич помер?

  15 березня 1951 року.

 4. Де похований Василь Олександрович Юшкевич?

  На Новодівочому кладовищі у Москві (Російська Федерація).

 5. Які книги написав Василь Олександрович Юшкевич?

  Василь Олександрович Юшкевич не писав книг.

Тоже интересно