ЯКИМ БЕНЗИНОМ ЗАПРАВЛЯТИ МАШИНУ?

Яким бензином заправляти машину?

Під капотом вашого авто — справжній науково-технічний комплекс. Десятки механізмів, агрегатів, датчиків і труб спільними зусиллями підтримують життя вашого залізного коня та дбають про комфортабельність руху. Та, на жаль, і вашим зусиллям також є місце. Потрібно вчасно заправлятися, щоб машина не лишилася в дорозі. Однак чи було б достатньо просто регулярно наповнювати бак, не звертаючи увагу на якість бензину? Якщо хочете, щоб заправка була корисною, слід знати, яким паливом заправляти свій автомобіль.

Чому це важливо?

Для початку, давайте згадаємо, як бензин потрапляє з вашого бака до циліндрів двигуна. Спочатку бензин осідає в баку, де змішується з різними забрудненнями та, залежно від якості, може погіршувати свою якість. Звідти він потрапляє до насоса, який згодом направляє його до інжектора (якщо у вас сучасне авто). Це спеціальний пристрій, який, розпилюючи пальне, доставляє його до циліндрів. Якщо деталі інжектора значно забруднені, машина починає працювати надто шумно, а з часом може і зовсім вийти з ладу.

Бензин також відіграє надзвичайно важливу роль в роботі двигуна. З достатнім рівнем палива буде забезпечено якісне згоряння. Це дозволить отримати потрібну кількість енергії, яка буде потрібна для пересування. Водночас, якщо віддати перевагу низькоякісному бензину, у паливній системі з часом накопичаться важкі смолисті речовини, що значно зменшують пропускну здатність паливних каналів.

Які види бензину існують?

Перш за все, слід розібратися із видами бензину. Отже, існують такі основні категорії:

 • А-76 — бензин 76;
 • А-80 — бензин 80;
 • А-92 — бензин 92;
 • А-95 — бензин 95;
 • А-98 — бензин 98;
 • А-100 — бензин 100.

Всі ці види бензину відрізняються між собою октановим числом. Октанове число є покажчиком стійкості палива до детонації, досліджується в лабораторних умовах та визначається вимірюванням кута повороту коленвала двигуна від початку займання до максимального тиску газів в циліндрі. Чим вище октанове число, тим стійкішим є бензин до детонації.

Який бензин краще заливати?

Зазвичай, марку необхідного для авто бензину вказує виробник в технічній документації моделі. Найчастіше це бензин марки А-95. Якщо конструкція двигуна автомобіля передбачає ступінь стиску в камері згоряння понад 10:1, зазвичай рекомендують використовувати пальне з октановим числом 98.

Чи можна змішувати бензин різних марок?

Так, змішування марок допускається. Це може бути виправданим у разі неможливості заправитися бензином потрібної марки. У цьому випадку слід пам’ятати, що в результаті ви отримаєте паливо зі зміненим октановим числом.

Як не заправитись неякісним бензином?

На жаль, неякісний бензин — поширена проблема. Отож, не слід заправляти машину де попало і в поїздках краще віддавати перевагу перевіреним заправкам, де ви вже заправлялися.

Висновки

Отже, марку необхідного для вашого авто бензину зазвичай вказує виробник транспортного засобу. Якість палива також має велике значення, а неякісний бензин може завдати шкоди двигуну, витрачатися швидше і викликати вихід з ладу інжектора.

Питання, що часто задаються

 1. Яка різниця між бензиновим та дизельним паливом?
 2. Що таке октанове число?
 3. Який бензин краще підходить для мого автомобіля?
 4. Чи можна змішувати бензин різних марок?
 5. Чим небезпечний неякісний бензин?

Тоже интересно