ЯК ВІДРІЗНИТИ ШИНШИЛУ ХЛОПЧИКА ВІД ДІВЧИНКИ

Шиншили – це чарівні істоти, які здатні принести багато радості у ваш будинок. Якщо ви вирішили придбати собі такого пухнастика, то, можливо, у вас рано чи пізно виникне питання, як відрізнити шиншилу хлопчика від дівчинки. Адже ця інформація має значення, якщо ви плануєте розводити шиншил або ж хочете оселити під одним дахом кількох тварин. Обидва ці варіанти вимагатимуть, щоб серед них не було пари, що спаровується.

Важкістю цієї задачі не варто перейматися, адже стать шиншили легко визначити, навіть якщо ви не досвідчений заводчик. Розповідаємо, як розібратися в цьому питанні.

Статевий диморфізм шиншил

Статевий диморфізм – це міжстатеві розходження в зовнішньому вигляді, поведінці або фізіології. В шиншил він проявляється не дуже чітко. Зовні тварини практично не відрізняються один від одного, а їхні характери можуть бути як схожими, так і кардинально відрізнятися.

Найголовніша відмінність між самцями та самками шиншил — це наявність сосочків.

Як відрізнити самця шиншил від самки

Для того, щоб зрозуміти, як відрізнити самця шиншил від самки, варто запастися терпінням і вільним часом. Сама процедура дуже проста, але вам доведеться привчити вихованця до своїх рук, щоб огляд не викликав для нього стресу. Також перед процедурою варто подбати про чисті рукавички — вони не завадять, оскільки шиншили — дуже охайні тварини, і якщо ви торкнетесь їх брудною рукою, то чистіше тварина це місце ретельно вилиже.

Отже, дотримуйтеся такої покрокової інструкції:

 1. Візьміть шиншилу з клітки, тримаючи за шкірку на шиї. Не бійтеся, якщо тварина почне крутитись чи вириватися — це нормальна реакція. Вам важливо відчувати тварину і не дозволяти їй вистрибнути або вдаритися.
 2. Посадіть шиншилу на тверду поверхню перед собою. Якщо ви тримаєте тварину правильно, вона, ймовірно, почне вмиватися, тому будьте готові до цього.
 3. Однією рукою обережно підніміть хвіст шиншили, а другою переверніть її на спину. Утримуйте тварину однією рукою за грудку, а другою – за хвіст.
 4. Огляньте тварину: якщо у неї є сосочки, то перед вами самка; якщо немає – то самець. Важливо розрізняти соски та залози, які можуть мати і самці. Соски розташовані з обох боків від статевого органу по одному ряду. Зазвичай вони трохи опуклі і нагадують невеликі рубці.

Як відрізнити шиншилу хлопчика від дівчинки, коли вона ще зовсім маленька

Справа в тому, що поки шиншила ще маленька, виявити статеві ознаки дуже складно, а то й неможливо. Найчастіше навіть досвідчені заводчики не можуть з точністю визначити стать шиншили до 6 місяців. У такому разі доведеться попросити продавця показати вам батьків малюка. Якщо він скаже, що не може цього зробити, то краще не купувати у нього тварину.

Що робити, якщо ви все ж таки придбали шиншилу невідомої статі

Якщо ви купили шиншилу невідомої статі, і вона вже виросла, то вам залишається тільки спостерігати за поведінкою тварини:

 1. Самки зазвичай більш рухливі та активні, самці ж мають більш спокійний і врівноважений характер. Однак це не правило, а лише відносна можливість визначити стать шиншили.
 2. Самки шиншил більше схильні до гучного виявлення своїх емоцій і часто подають голос.
 3. Самці більш цікаві і схильні до дослідження нового простору.
 4. Самки шиншил частіше кусаються.
 5. Самки набагато частіше проявляють агресію до своїх сусідок.

Однак це все лише припущення, які не можуть гарантувати 100-відсоткове визначення статі тварини. Найточніший спосіб — віднести її до ветеринара для проведення огляду.

Висновок

Визначення статі шиншили не є складним завданням і не потребує спеціальних навичок чи інструментів. Головне — діяти впевнено, тому що шиншила дуже чутлива тварина і може злякатися, якщо ви будете нервувати. Якщо ви все ж таки сумніваєтеся, то краще зверніться до ветеринара.

5 найчастіших запитань про те, як відрізнити шиншилу хлопчика від дівчинки

 1. За якими ознаками можна відрізнити самця шиншили від самки?
 2. Чи можна відрізнити стать шиншили, коли вона ще зовсім маленька?
 3. Що робити, якщо я придбав шиншилу невідомої статі?
 4. Який найточніший спосіб визначити стать шиншили?
 5. Чи може ветеринар визначити стать шиншили?

Тоже интересно