Як не платити за доставку газу?
Не важливо, є власником квартири чи орендуєте житло, витрати на комунальні послуги здатні пробити велику дірку в сімейному бюджеті. У пошуку методів економії, більшість людей, ігнорує доставку газу, як обов’язкову послугу без можливості економії. Але такі способи все-таки існують.
Чи можливо не платити за доставку газу?
Перш ніж шукати методи не платити за доставку газу, потрібно зрозуміти, чи в цілому доставка може не сплачуватись. Ця послуга є обов'язковою і затверджена на законодавчому рівні. Тариф на доставку встановлюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. Причому нарахування залежать не від того, використовувався газ за місяць чи ні, оскільки тариф розрахований на підтримку газової інфраструктури, як необхідної частини безпечного і безперебійного газопостачання.
Як законно зменшити витрати на доставку газу?
Якщо ви власник житла, то можете встановлювати енергозберігаючі вікна, утеплювати стіни та підлогу, замінити старий котел. Такі методи дозволять зменшити використання газу, а значить і витрати на його доставку.
Як мінімізувати витрати на доставку газу?
Звернути увагу на використання приладів, які використовують газ, в першу чергу плити та, якщо є, стовпчика. Стежити за справністю та справним технічним станом котла від опалення. Обладнання, яке знаходиться не в належному стані, споживає більше газу, відповідно збільшується використання газу і об’єм його доставки.
Як дізнатись, скільки витрачаєте на доставку газу?
На квитанціях за газ виділяють два рядки: вартість самого енергоносія та окремий рядок – вартість доставки. Щоб оцінити, який обсяг грошей йде на доставку, потрібно перемножити тариф на кількість спожитого газу. Розмір тарифу вказується в кубічних метрах, а обсяг споживання зазначається в порядковому номері стовпця в квитанції.
Як зекономити на доставці, якщо є борг за газ?
Якщо у вас утворився борг за доставку газу, вам необхідно укласти договір з газопостачальної компанією. Оплачуючи доставку, згідно договору, ви зекономите кошти і не будете платити пеню. Також можна розбити борг на кілька платежів, в цьому випадку пеню теж не стягується.
Часто задавані питання:
- З якою періодичністю потрібно робити повірку лічильника?
Періодичність повірки лічильників газу встановлюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг. У 2023 році це 8 років для квартир з плитою та без гарячої води.
- Якщо в будинку ніхто не проживає, потрібно платити за доставку?
Якщо в неприватизованому житлі ніхто не зареєстрований, то розрахунки за доставку припиняються.
- До кого потрібно звертатися, якщо газовий лічильник несправний?
Якщо ви виявили несправності газового лічильника, необхідно звернутися до газової служби.
- Чи застосовуються штрафи за порушення правил користування газом?
Так, застосовуються, якщо в результаті порушення правил користування газом пошкоджено або зруйновано газове обладнання, виникло забруднення навколишнього середовища газом, все це може створити аварійну ситуацію.
- Хто нараховує плату за доставку газу?
Нараховує плату за доставку газу виключно оператор газорозподільної мережі.