У ЩО ПЕРЕХОДИТЬ ГОРТАНЬ ЗНИЗУ

Довідка

Горизонтальні частини гортані:

Верхній відділ* включає вестибулярну, середню і складову частини. Вестибулярна частина складається з вхідний в гортань на корині язика, за допомогою якого створюється затвор. середній відділ: клапоть епіглотида – це горизонтально розташована до 20 мм довжиною, 8-12 мм ширину, що лежить перпендикулярно saggital площини пластинка, яка в нормі фіксується ззаду евроидної хрящем. Складова частина – є задня поверхня надгортанника і передня поверхня найбільшого хряща, які утворюють кут ~ 60°.

Нижній відділ – голосовий вхід включає голосові складки, вестибулярні складки і голосовий зазор.

Голосовий вхід – між вестибулярними і голосовими складками, обмежений спереду щитовидним хрящем, а ззаду перстнеподібним, утворюється спереду і з боків межчерпаловидной складкою, а ззаду і з боків – ріжковідним хрящем.

Голосові складки – парні, витягнуті в сагітальній площині невеликі валики слизової оболонки, що мають форму тригранної призми.

Тіло голосових складок – це нижня поверхня vocal processes щитовидного хряща з конусным потовщенням його переднього краю – голосовими відростками, з'єднаними з перстнеподібним хрящем пов'язаної membrane. Зовнішня поверхня голосових складок покрита багатошаровим плоским епітелієм, який у верхній частині складок переходить в псевдомногошаровий плоский. Під центральною частиною vocal folds м'язова тканина відсутня, слизова оболонка зрощена з надгортанно-черпаловидной зв'язкою. Цей відділ складок називається голосовою зв'язкою.

Перехідна частина від надгортанника до гортані – краї голосових складок загострені і тут відсутня голосових зв'язок: м'язова тканина доходить до краю гострого відростка. Отже, вібрація голосових складок можлива від області голосової зв'язки до гострого відростка. За допомогою голосових складок і вестибулярних складок відбувається утворення звуків голосу.

Нижнім відділом гортані є підглотковий простір, де розташована частина під'язикової кістки. У неї входять порожнина гортані, медіалиый і латеральний компартменти, що представляють собою простір між предгортанної і трахеофіброзной пластинкою.

Ззаду порожнину гортані з'єднана з глоткою, з боків – з грушовидними кишенями. Грушовидні кишені є заглибини грушоподібної форми за гортанним надгортанником і дужками. Порожнину гортані вистелена слизовою оболонкою, яка містить мукозні залози і частково покрита миготливим епітелієм. Слизова оболонка міцно з'єднана з хрящами гортані.

Висновок:

Гортань є важливим органом дихання. Він також допомагає у виробництві звуку і мові. Гортань має складну будову і утворена хрящами, зв'язками і м'язами. Гортань можна розділити на три частини: верхня, середня і нижня. Кожна з цих частин має свої власні особливості будови і функції.

Часті запитання:

  1. Що таке гортань?
  2. Яка будова гортані?
  3. Які функції гортані?
  4. Які захворювання гортані зустрічаються найчастіше?
  5. Як можна запобігти захворюванням гортані?

Тоже интересно