Трибулє (блазень)

Трибулє – Найвідоміший блазень королів Франції

Хто такий Трибулє?

Трибулє, справжнє ім’я якого Жан Антуан де Бассі, народився в 1479 році у Франції. Він став знаменитим блазнем королів Франції Людовика XII та Франциска I.

Трибулє був відомий своїм гострим розумом, дотепними жартами та безстрашністю. Він не боявся говорити правду в обличчя королям та придворним, що зробило його улюбленцем королівського двору.

Раннє життя Трибулє

Про раннє життя Трибулє відомо небагато. Він народився в Блуа, Франція, у 1479 році. Його батьки були бідними селянами, і він не отримав формальної освіти.

У молодості Трибулє був шутом у мандрівній трупі акторів. Він швидко здобув репутацію дотепного та дотепного виконавця, і його виступи приносили йому непоганий дохід.

Поява Трибулє при королівському дворі

У 1512 році Трибулє був запрошений до королівського двору короля Людовика XII. Король був вражений дотепністю та безстрашністю Трибулє і швидко зробив його своїм блазнем.

Трибулє швидко став улюбленцем королівського двору. Його жарти і дотепи смішили короля і його придворних, і він користувався великою свободою слова.

Трибулє та Франциск I

Після смерті Людовика XII у 1515 році Трибулє став блазнем нового короля Франциска I. Франциск був ще більшим шанувальником Трибулє, ніж його батько, і він часто брав його з собою на полювання та інші поїздки.

Трибулє продовжував розважати королівський двір своїми жартами та дотепами. Він також став відомий своєю безстрашністю. Одного разу він навіть врятував короля Франциска від розлюченого кабана.

Смерть Трибулє

Трибулє помер у 1536 році в віці 57 років. Точна причина його смерті невідома, але вважають, що він помер від серцевого нападу.

Трибулє був похований у Парижі, Франція. Його могила досі знаходиться там і є популярним місцем для відвідування туристів.

Висновок

Трибулє був одним з найвідоміших блазнів в історії Франції. Його гострий розум, дотепні жарти та безстрашність зробили його улюбленцем королівського двору. Він також був одним з перших придворних блазнів, який критикував королівську владу і служив рупором правди.

Часті запитання про Трибулє

  1. Хто такий Трибулє?
  2. Яким було раннє життя Трибулє?
  3. Як Трибулє з’явився при королівському дворі?
  4. Якими були стосунки Трибулє з королем Франциском I?
  5. Як помер Трибулє?

Тоже интересно