Що таке піксель у військових?
У сучасному постіндустріальному суспільстві рівень розвитку військового сектору кожної окремо взятої країни є важливим фактором, що визначає її позиції на світовій арені. Проте це питання має на увазі наявність одвічного питання: “Як зробити армію потужнішою?”.
З одного боку, розв’язанню проблеми сприяє власне створення або закупівля новітніх видів озброєння та спорядження. З іншого, навіть за наявності такого обмундирування, найчастіше постає проблема з його управлінням. У цьому контексті, одним з найбільш ефективних засобів миттєвого і чіткого контролю власних сил та засобів та їх оперативного реагування у гібридних війнах є піксель.
Історія виникнення пікселя у військовій справі
Далеко не завжди управління військовими формуваннями у найбільш критичні моменти здійснювалося з такою легкістю, як сьогодні. Вперше маскувальні піксельні елементи у формі військовослужбовців почали застосовуватися під час Другої світової війни, а саме у 1942 році. Тоді переважно використовувався камуфляж типу “Амеба”. Ця нехитра, на перший погляд, тактика принесла свої результати, – противнику було набагато складніше помітити, а відтак і прицілитися у військовослужбовця, який намагався сховатися на полі бою. Значно пізніше, вже у 21 столітті, у ході реалізації проєкту американської армії під назвою Future Force Warrior, було прийнято рішення звернутися до варіантів кольорів, які б ідеально вписувалися у міські умови.
Ідеологія використання військового пікселя
Кожен піксель, який застосовується у сучасному військовому камуфляжі, є речовиною, яка містить у собі два забарвлення. Внаслідок цього, виникає візуальна ілюзія про невизначеність обрисів, яка досягається завдяки різній формі та розташуванню тих самих пікселів на основному тлі. Однак це не значить, що піксельний камуфляж є панацеєю від усіх проблем, адже для кожної території є свій особливий набір відтінків. Фактично, саме з цієї причини існує поділ військових камуфляжних піксельних тканин на типи, – лісові, тундрові, пустельні і навіть міські.
Переваги та недоліки використання військового пікселя
З одного боку, перевагами використання пікселя у військових цілях є:
- невизначеність обрисів воїна,
- створення ілюзії відстані.
З іншого боку, його недоліки полягають в тому, що:
- такі маскувальні матеріали доволі важко приховати у місті,
- вони зовсім не захищають від інфрачервоного випромінювання.
Сучасні розробки піксельних малюнків у тканинах для військових цілей
На сьогоднішній день провідні виробники піксельних маскувальних тканин активно співпрацюють з військовими спеціалістами, що дає змогу удосконалювати існуючі набори пікселів та створювати нові комбінації. У цей спосіб учені намагаються досягти максимальної ефективності при використанні маскувальних тканин у військових цілях. Як приклад, солдати Сполучених штатів Америки вже тривалий час користуються тканиною “Scorpion W2”. Вони стверджують, що вона є найбільш актуальною для проведення сухопутних операцій у будь-яких кліматичних умовах. Саме тому, натепер тканина “Scorpion W2” широко використовується у тактичних починаннях у різних гарячих точках світу.
Висновок
На сьогоднішній день піксельні маскувальні тканини стали невід’ємною частиною екіпірування сучасного військового. Завдяки тому, що існує величезна кількість різних типів і відтінків, завжди можна знайти комбінацію, яка ідеально підходить до конкретного середовища. Порівняно легка вага та невеликі розміри матеріалу, що забезпечує розчинення контурів тіла людини, оптимізовані під різні кліматичні умови та різні типи місцевості, – усе це робить піксельний камуфляж незамінним елементом у тактичному арсеналі як окремого військовослужбовця, так і цілого угрупування, а також суттєво збільшує якість та оперативність керування особовим складом в умовах ведення гібридних війн.
Часті питання
- Які основні типи піксельного камуфляжу існують?
- Які переваги та недоліки використання пікселя у військових цілях?
- Як зародилася військова тактика використання пікселя?
- Яке походження пікселя?
- Які сучасні розробки піксельних малюнків у тканинах для військових цілей існують?