ЩО ТАКЕ 10 ЗАПОВИДЕЙ БОЖИХ

Десять заповідей Божих

Десять заповідей Божих є основними моральними принципами, що визначають належну поведінку людей у ​​відношенні до Бога та один до одного. Вони були дані Мойсею на горі Синай і записані в книгах Виходу (розділи 20-23) і Второзаконня (розділи 5-11). Десять заповідей є невід’ємною частиною юдаїзму, християнства та ісламу.

Заповіді відображають божественну волю та представляють моральний кодекс, який скеровує людську поведінку. Вони поділяються на дві скрижалі: перші чотири заповіді стосуються наших стосунків з Богом, а шість останніх – наших стосунків з іншими людьми.

Перші чотири заповіді

1. “Я Господь, Бог твій; не будеш мати інших богів перед лицем Моїм”
– Забороняє ідолопоклонство та інші форми поклоніння, окрім Господа.
2. “Не роби собі різьбленого кумира і жодного зображення того, що на небі вгорі, і що на землі долі, і що у воді під землею: не кланяйся їм і не служи їм”
– Забороняє створення та поклоніння кумирам і зображенням.
3. “Не вимовляй імені Господа Бога твого надаремно”
– Забороняє зловживання та неправильне використання імені Бога.
4. “Пам’ятай день суботній, щоб святити його: шість днів працюй і роби справи свої, а сьомий день – субота Господу Богу твоєму”
– Наказує дотримуватися суботи як дня відпочинку та поклоніння Богу.

Останні шість заповідей

5. “Шануй батька твого і матір твою”
– Заохочує поважати та слухатися батьків.
6. “Не вбивай”
– Забороняє умисне вбивство.
7. “Не чини перелюбу”
– Забороняє подружню невірність та інші форми сексуальної неморальності.
8. “Не кради”
– Забороняє крадіжку та інші форми незаконного привласнення майна.
9. “Не свідчи неправдиво на ближнього твого”
– Забороняє брехню, наклеп та інші форми фальшивих свідчень.
10. “Не жадай дому ближнього свого; не жадай дружини ближнього свого, ні раба його, ні рабині його, ні вола його, ні осла його, нічого, що у ближнього твого”
– Забороняє заздрість та бажання того, що належить іншим.

Ці заповіді є основою для етичної та моральної поведінки. Вони навчають поваги до Бога, поваги до авторитету, чесність, доброчесність та співчуття до інших. Дотримання заповідей приносить благословення та захищає людей від гріха та його наслідків.

У різних релігійних традиціях Десять заповідей трактуються та застосовуються по-різному. Однак їх основний сенс і моральне послання залишаються незмінними. Вони продовжують слугувати путівником для праведного життя та нагадуванням про Божу любов і керівництво.

Запитання 1: Що таке 10 заповідей Божих?

10 заповідей Божих – це моральний кодекс, даний Мойсею Богом на горі Синай, згідно з біблійним оповіданням. Заповіти становлять основу юдаїзму та християнства, визначаючи фундаментальні постулати людської поведінки та стосунків з Богом.

Запитання 2: Яке походження 10 заповідей Божих?

Згідно з біблійною розповіддю, 10 заповідей були викарбувані на кам'яних скрижалях Богом на горі Синай і передані Мойсею, який вивів єврейський народ із Єгипту. Вважається, що Божа присутність проявлялася у грізних явищах природи, таких як блискавка, грім і дим.

Запитання 3: Які 10 заповідей Божих?

Десять заповідей Божих, як записано в книзі Виходу, такі:

  1. Не май інших богів перед обличчям Моїм
  2. Не роби собі різьбленого образу і всякої подобиз
  3. Не призивай імені Господа Бога твого надаремно
  4. Пам'ятай день суботній, щоб святити його
  5. Шануй отця твого й матір твою
  6. Не вбивай
  7. Не чини перелюбу
  8. Не кради
  9. Не свідчи неправдиво на ближнього твого
  10. Не жадай дому ближнього твого; не жадай жінки ближнього твого, ні раба його, ні рабині його, ні вола його, ні осла його, ні всього, що у ближнього твого

Запитання 4: Яке значення 10 заповідей Божих?

10 заповідей Божих служать всеосяжною основою для моральної і духовної поведінки, визначаючи правильний і неправильний курс дій. Вони встановлюють принципи поваги до Бога, батьків, життя, власності та особистої гідності. Розглядаючись як божественне одкровення, заповіти надають керівництво для індивідуального та суспільного життя.

Запитання 5: Як 10 заповідей Божих вплинули на суспільство?

10 заповідей Божих мали глибокий і тривалий вплив на розвиток цивілізації. Вони заклали фундамент для багатьох правових систем, моральних кодексів та етичних принципів, які керують поведінкою у сучасних суспільствах. Заповіді продовжують надихати, направляти і виступати непохитним моральним компасом для мільйонів людей по всьому світу.

Тоже интересно