Що робити, щоб скоріше пройшли місячні: 10 перевірених способів
Неприємне відчуття набряклості, тяжкості, дратівливість і болі внизу живота часто супроводжують жінок під час критичних днів. Незважаючи на те, що менструація — нормальний фізіологічний процес, він може доставити чимало неприємностей і навіть негативно вплинути на повсякденне життя, аж до втрати працездатності. Тому багато жінок задаються питанням: як скоротити тривалість місячних або хоча б зменшити їхню інтенсивність?
1. Тепло на допомогу
Тепло здатне розслабити м’язи матки та прискорити вихід місячної крові. Тому один із найефективніших методів полегшення менструації — грілка. Її можна прикладати до нижньої частини живота. Якщо грілки немає, цілком підійде звичайна пляшка з теплою водою.
2. Фізичне навантаження
Хоча відвідувати тренажерний зал або займатися кардіо вправами під час місячних навряд чи буде хорошим рішенням, то піші прогулянки корисно включати до свого розпорядку дня абсолютно всім жінкам. Вправи збільшують кровообіг у малому тазі, що сприяє більш швидкому виведенню кров'яних виділень. Якщо у вас сильний біль, можна обмежитися повільною ходьбою.
3. Лікарські засоби
При рясних і тривалих місячних для полегшення стану доцільно прийняти лікарські засоби, що звужують судини (наприклад, "Дицинон" або "Транексам") або нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) – парацетамол, ібупрофен, напроксен. Таке лікування виправдане лише при сильному болю або кровотечі, оскільки НПЗП здатні викликати побічні ефекти, особливо з боку травної системи (печія, болі в животі, діарея).
4. БАДи та лікарські трави
Деякі трави, такі як кропива, водяний перець і пастуша сумка, мають кровоспинну дію. Доведено, що прийом їх екстрактів сприяє зменшенню кровотечі та зниженню больового синдрому під час місячних. Тому фітопрепарати з цими рослинами часто рекомендують при рясних менструаціях. Однак необхідно пам’ятати, що БАДи та лікарські трави мають протипоказання і їх прийом слід обговорювати з лікарем.
5. Відволіктися та розслабитися
Незважаючи на хворобливі відчуття, не варто займатися самобичуванням і жаліти себе. Адже відчуття болю в чомусь навіть вигідне: воно є сигналом того, що в організмі щось не так. Полегшити стан можуть приємні процедури, наприклад, масаж чи відвідування СПА. Виділіть собі час на улюблений фільм, відвідайте виставку чи концерт, почитайте книгу. І не забувайте про якісний сон!
6. Правильне харчування
Під час місячних краще відмовитися від жирного, смаженого, гострого, солодкого і копченого. Слід мінімізувати вживання солі. У цей період краще виключити каву та міцний чай, які мають сечогінну дію. Їжа повинна бути легкою та поживною. У раціоні бажано присутність великої кількості фруктів та овочів, які містять вітаміни та мінерали, що допомагають боротися із неприємними симптомами менструації.
7. Пити побільше рідини
Рідина допомагає позбавитися від затримки рідини в організмі, яка може посилювати набряклість та провокувати біль. Пийте якомога більше чистої води. Також можна пити трав'яні чаї та морси.
8. Відпочивайте
Під час місячних важливо дати своєму організму час для відновлення. Не перевтомлюйтеся, уникайте стресових ситуацій та не піддавайтеся переохолодженню. А ще постарайтеся висипатися, адже недосипання ще більше погіршує стан.
9. Прийміть теплу ванну
Тепла ванна може допомогти розслабити м’язи і зменшити біль. Ви можете додати в воду кілька крапель ефірної олії лаванди або ромашки.
10. Зверніться до лікаря
Якщо ваші місячні завжди тривають більше 7 днів, якщо вони дуже болючі або якщо у вас є інші симптоми, такі як сильна кровотеча, нудота або блювання, вам слід звернутися до лікаря. Лікар може визначити причину ваших проблем і призначити відповідне лікування.
Висновок
Зробити менструацію короткою і безболісною не вийде, адже такий захід прямо суперечить фізіологічному процесу. Однак є багато способів полегшити самопочуття жінки. Тому прислухайтеся до свого організму і підберіть для себе найбільш підходящі методи.
Поширені запитання
- Що викликає тривалі/рясні місячні?
- Чи слід мені звертатися до лікаря, якщо мої місячні не припиняються після 7 днів?
- Які лікарські засоби ефективні при рясних менструаціях?
- Чи можу я приймати БАДи та лікарські трави, щоб зменшити менструальний кровотік?
- Як дієта впливає на менструацію?