Подов Володимир Іванович

Довідка

Володимир Іванович Подов: Життєвий шлях і наукові досягнення видатного українського історика

Володимир Іванович Подов: Життєвий шлях і наукові досягнення видатного українського історика

Володимир Іванович Подов – український історик, член НСЖУ. Народився 25 лютого 1924 року в селі Мхиничі. По закінченні середньої школи був призваний на фронт під час Великої Вітчизняної війни. Воював у складі стрілецького полку, був нагороджений орденом Вітчизняної війни 2-го ступеню та медалями «За бойові заслуги», «За оборону Москви», «За оборону Кавказу». Після війни вступив до Львівського університету, де вивчав історію. Після закінчення університету працював учителем історії та суспільствознавства у школах Львівської області. У 1962 році захистив кандидатську дисертацію, а у 1972 році – докторську дисертацію. Працював професором кафедри історії України Львівського університету. Автор понад 200 наукових праць, у тому числі 10 монографій. Його дослідження присвячені історії України 19-20 століть, національно-визвольному руху в Україні.

У цій статті ми розповімо про життєвий шлях Володимира Івановича Подова, його наукові досягнення та внесок в українську історіографію.

Ранні роки та освіта

Володимир Іванович Подов народився 25 лютого 1924 року в селі Мхиничі на Львівщині. Після закінчення середньої школи був призваний на фронт під час Великої Вітчизняної війни. Воював у складі стрілецького полку, був нагороджений орденом Вітчизняної війни 2-го ступеню та медалями «За бойові заслуги», «За оборону Москви», «За оборону Кавказу». Після війни вступив до Львівського університету, де вивчав історію. Після закінчення університету працював учителем історії та суспільствознавства у школах Львівської області.

Наукова та педагогічна діяльність

У 1962 році Володимир Іванович Подов захистив кандидатську дисертацію на тему «Національно-визвольний рух на Західній Україні в 1917-1923 рр.», а у 1972 році – докторську дисертацію на тему «Розвиток національно-визвольного руху в Україні в 1920-1930-х рр.».

З 1965 року працював доцентом, а з 1973 року – професором кафедри історії України Львівського університету. Викладав курси історії України, історії України ХХ століття, історії національно-визвольного руху в Україні.

За час своєї наукової діяльності Володимир Іванович Подов опублікував понад 200 наукових праць, у тому числі 10 монографій. Його дослідження присвячені історії України 19-20 століть, національно-визвольному руху в Україні, історії української історіографії.

Володимир Іванович Подов був активним членом Наукового товариства імені Шевченка, де очолював секцію історії України. Він був також членом редколегії журналів «Український історичний журнал» та «Вісник Львівського університету. Серія історична».

За свою наукову та педагогічну діяльність Володимир Іванович Подов був нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора, Дружби народів, «Знак Пошани», медалями. У 1990 році йому було присвоєно звання Заслуженого діяча науки України.

Основні наукові праці

  • «Національно-визвольний рух на Західній Україні в 1917-1923 рр.» (1962)
  • «Розвиток національно-визвольного руху в Україні в 1920-1930-х рр.» (1972)
  • «Історія України ХХ століття» (1991)
  • «Національно-визвольний рух в Україні в 1939-1956 рр.» (1993)
  • «Українська історіографія» (1998)

Значення наукової діяльності Володимира Подова

Володимир Іванович Подов був одним з провідних українських істориків XX століття. Його дослідження внесли значний внесок в українську історіографію. Праці Володимира Подова відрізняються широтою охоплення матеріалу, глибиною аналізу та об’єктивністю висновків.

Володимир Іванович Подов був не тільки видатним ученим, але й талановитим педагогом. Він виховав цілу плеяду молодих істориків, які продовжують його справу.

Висновок

Володимир Іванович Подов був видатним українським істориком, який зробив вагомий внесок в українську історіографію. Його дослідження присвячені історії України 19-20 століть, національно-визвольному руху в Україні, історії української історіографії. Володимир Подов був активним членом Наукового товариства імені Шевченка, членом редколегії журналів «Український історичний журнал» та «Вісник Львівського університету. Серія історична». За свою наукову та педагогічну діяльність Володимир Подов був нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора, Дружби народів, «Знак Пошани», медалями. У 1990 році йому було присвоєно звання Заслуженого діяча науки України.

Часті питання

  1. Що було основним напрямом досліджень Володимира Подова?
  2. Які основні праці Володимира Подова?
  3. Яким був внесок Володимира Подова в українську історіографію?
  4. Які нагороди отримав Володимир Подов за свою наукову та педагогічну діяльність?
  5. Коли Володимиру Подову було присвоєно звання Заслуженого діяча науки України?

Тоже интересно