Опішнянський ґебіт

Опішнянський ґебіт: Забутий епізод німецької окупації України

Під час Другої світової війни Україна опинилася під німецькою окупацією. Нацисти поділили територію України на кілька адміністративних одиниць, відомих як Райхскомісаріати. Одним з таких Райхскомісаріатів був Райхскомісаріат Україна, який охоплював територію сучасних Чернігівської, Полтавської та Сумської областей. У складі Райхскомісаріату Україна було створено кілька округів, одним з яких був Опішнянський ґебіт.

  1. Загальна ситуація в Опішнянському ґебіті

Опішнянський ґебіт був створений на території сучасного Полтавського району Полтавської області. Його адміністративним центром було містечко Опішня. Ґебіт займав площу близько 2 тисяч квадратних кілометрів і мав населення близько 100 тисяч осіб.

  1. Окупаційний режим в Опішнянському ґебіті

Окупаційний режим в Опішнянському ґебіті був досить жорстоким. Нацисти проводили політику примусової праці, вивозили місцеве населення до Німеччини, розстрілювали євреїв та інших « небажаних» елементів. Під час окупації було знищено понад 3000 жителів ґебіту.

  1. Опір окупантам в Опішнянському ґебіті

Незважаючи на жорстокість окупаційного режиму, в Опішнянському ґебіті діяли партизанські загони. Партизани здійснювали диверсії на залізницях та мостах, атакували німецькі гарнізони, проводили розвідувальну діяльність. Боротьба з окупантами тривала до кінця війни.

  1. Звільнення Опішнянського ґебіту

Опішнянський ґебіт був звільнений від німецької окупації в кінці вересня 1943 року. У ході наступальної операції радянських військ на території ґебіту відбулися запеклі бої. Опішня була звільнена 23 вересня 1943 року.

Висновок

Окупація Опішнянського ґебіту була важким випробуванням для місцевого населення. Нацисти здійснювали політику геноциду і проводили жорстокі репресії проти місцевих жителів. Однак місцеве населення чинило опір окупантам і брало участь у партизанській боротьбі. Наприкінці вересня 1943 року Опішнянський ґебіт було звільнено від німецької окупації.

Часто задають питання

  1. Який був адміністративний центр Опішнянського ґебіту?
  2. Коли було створено Опішнянський ґебіт?
  3. Яка була площа Опішнянського ґебіту?
  4. Яке було населення Опішнянського ґебіту?
  5. Коли було звільнено Опішнянський ґебіт від німецької окупації?

Тоже интересно