Мобуту Сесе Секо

Мобуту Сесе Секо: Життєпис і правління президента Заїру

Його повне ім'я – Мобуту Сесе Секо Куку Нґбенду ва за Банґа. Він не просто так носив таке довге ім'я: "Мобуту Сесе Секо" перекладається як "всемогутній воїн, який ніколи не буде переможений". Саме таким він і намагався бути – сильним та непереможним. Народився він 14 жовтня 1930 року. Народився він не в королівській родині, не в сім'ї шановного політика, а в родині простого селянина. Селянський хлопець зумів не просто стати політиком, а й стати президентом своєї країни. Але шлях його до президентства був довгим і тернистим.

Ранні роки

Мобуту Сесе Секо народився в невеликому селі в бельгійській колонії Бельгійське Конго. Він був наймолодшим із десяти дітей. Його батько був фермером, а мати – домогосподаркою. Мобуту здобув освіту в місцевій місіонерській школі. Там він вивчив французьку, літературу, математику, історію і географію.

У 1949 році Мобуту був призваний до бельгійської колоніальної армії. Там він прослужив три роки. За цей час він дослужився до сержанта. Після служби в армії Мобуту повернувся додому і став працювати в місцевій газеті.

Політична кар'єра

У 1958 році Мобуту приєднався до Руху за національну незалежність Конго. Це була політична партія, яка боролася за незалежність Конго від Бельгії. Мобуту швидко став одним із лідерів партії. У 1960 році Конго здобуло незалежність. Мобуту був призначений міністром оборони.

Через місяць після проголошення незалежності Мобуту здійснив військовий переворот і став президентом Конго. Йому було тоді всього 30 років.

Президентство

Під час свого президентства Мобуту жорстоко розправився з політичними опонентами. Багато з них були заарештовані, піддані тортурам або вбиті. Мобуту також запровадив політику "заїрізації", яка змушувала іноземні компанії передати свої активи конголезькому уряду. Це призвело до різкого погіршення економіки країни.

У 1971 році Мобуту перейменував Демократичну Республіку Конго на Заїр. Він також змінив своє ім'я на Мобуту Сесе Секо.

Початок кінця

У 1980-х роках економічна ситуація в Заїрі значно погіршилася. Мобуту звинувачували в корупції та неефективному управлінні. У 1990 році в країні почалися масові протести проти Мобуту. У 1997 році, після Першої Конголезької війни, Мобуту був змушений піти у відставку.

Смерть

Мобуту помер у вигнанні в Марокко 7 вересня 1997 року. Йому було 66 років.

5 питань, які часто задають про Мобуту Сесе Секо

  • Хто такий Мобуту Сесе Секо?
  • Коли і де він народився?
  • Як він став президентом?
  • Які були його політичні погляди?
  • Як він управляв країною?

Тоже интересно