Фількевич Микола Олександрович

Микола Олександрович Фількевич: Життя та внесок в українське кіно

Хто такий Микола Олександрович Фількевич?

Микола Олександрович Фількевич (23 листопада 1912 – 31 травня 2001) – один з найвидатніших українських кіноінженерів, який зробив значний внесок у розвиток українського кінематографа.

Ранні роки життя та освіта

Микола Фількевич народився 23 листопада 1912 року в селищі Корнин, що на той час входило до складу Російської імперії. Після закінчення середньої школи він вступив до Київського політехнічного інституту, який закінчив у 1936 році за спеціальністю “Кінотехніка”.

Кар’єра в кіно

Після закінчення інституту Микола Фількевич почав працювати на Київській кіностудії, де він швидко став одним з провідних кіноінженерів. Він працював над створенням фільмів різних жанрів, від художніх до документальних та науково-популярних.

Одними з найвідоміших фільмів, над якими працював Микола Фількевич, є: “Арсенал” (1929), “Земля” (1930), “Щорс” (1939), “В далекому степу” (1940), “Нескорені” (1945) та “В мирні дні” (1950).

Микола Фількевич також працював над створенням кінотехніки. Він є автором низки винаходів та удосконалень у сфері кінозйомки та кінопроекції.

Досягнення та нагороди

За свою кар’єру Микола Фількевич був удостоєний багатьох нагород та відзнак. Він був членом Національної спілки кінематографістів України, а також лауреатом Державної премії України імені Т.Г. Шевченка (1970).

У 1998 році Миколі Фількевичу було присвоєно звання Героя України.

Спадщина

Микола Фількевич помер 31 травня 2001 року в Києві. Він залишив після себе багату спадщину у вигляді високоякісних фільмів та винаходів, які зробили значний внесок у розвиток українського кінематографа.

Висновок

Микола Олександрович Фількевич – видатний український кіноінженер, який зробив значний внесок у розвиток українського кінематографа. Його роботи стали класикою українського кіно, а його винаходи та удосконалення в сфері кінозйомки та кінопроекції широко використовуються і сьогодні.

Питання, що часто задаються:

  1. Де і коли народився Микола Олександрович Фількевич?
  2. Яку освіту отримав Микола Олександрович Фількевич?
  3. Які фільми були найбільш відомими в творчості Миколи Олександровича Фількевича?
  4. Яких нагород та відзнак було удостоєно Миколу Олександровича Фількевича?
  5. Яку спадщину залишив після себе Микола Олександрович Фількевич?

Тоже интересно