Чому не випускають чоловіків з України?
Після початку повномасштабної війни в Україні 24 лютого 2022 року чоловікам призовного віку (18-60 років) було заборонено покидати країну. Це рішення було прийнято з метою мобілізації військовозобов'язаних і поповнення особового складу Збройних сил України.
Причини заборони виїзду чоловіків з України
- Мобілізація військовозобов'язаних. Головною причиною заборони виїзду чоловіків з України є необхідність мобілізації військовозобов'язаних для захисту країни. Згідно з мобілізаційним планом, в разі потреби можуть бути мобілізовані всі чоловіки призовного віку.
- Забезпечення національної безпеки. В умовах воєнного стану виїзд чоловіків з України може становити загрозу національній безпеці. Чоловіки призовного віку є потенційними військовослужбовцями, і їх відсутність в країні може ускладнити мобілізацію і послабити обороноздатність України.
- Запобігання масового виїзду населення. Заборона виїзду чоловіків з України також спрямована на запобігання масового виїзду населення з країни. Масовий виїзд населення може призвести до дестабілізації ситуації в країні та ускладнити вирішення гуманітарних проблем.
Чи є виключення із заборони на виїзд чоловіків з України?
Так, є кілька виключень, які дозволяють чоловікам призовного віку виїжджати з України. До них належать:
- Чоловіки, які мають інвалідність або хронічні захворювання.
- Чоловіки, які є батьками трьох і більше дітей до 18 років або мають дитину з інвалідністю.
- Чоловіки, які є єдиними опікунами дітей до 18 років або осіб з інвалідністю.
- Чоловіки, які є студентами або аспірантами іноземних навчальних закладів.
- Чоловіки, які виїжджають у відрядження або на лікування за кордон за погодженням з відповідними державними органами.
Чоловіки, які належать до цих категорій, можуть виїжджати з України після отримання відповідного дозволу від військкомату.
Чи буде скасована заборона на виїзд чоловіків з України?
Заборона на виїзд чоловіків з України діє до закінчення воєнного стану, тобто до того часу, коли військова загроза для країни буде усунена. Сроки закінчення воєнного стану залежать від перебігу військових дій та ходу мирних переговорів між Україною та росією.
Висновок
Заборона на виїзд чоловіків з України є тимчасовим заходом, який зумовлений військовою ситуацією в країні. Цей захід спрямований на забезпечення обороноздатності України та запобігання масового виїзду населення. Заборона може бути скасована після закінчення воєнного стану та усунення військової загрози для країни.
Часті питання, що задаються:
- Хто має право на виїзд з України під час воєнного стану?
Відповідь: Під час воєнного стану право на виїзд з України мають жінки та діти, чоловіки, які мають інвалідність або хронічні захворювання, чоловіки, які є батьками трьох і більше дітей до 18 років або мають дитину з інвалідністю, чоловіки, які є єдиними опікунами дітей до 18 років або осіб з інвалідністю, чоловіки, які є студентами або аспірантами іноземних навчальних закладів, чоловіки, які виїжджають у відрядження або на лікування за кордон за погодженням з відповідними державними органами. - Які документи потрібні для виїзду з України під час воєнного стану?
Відповідь: Для виїзду з України під час воєнного стану потрібні такі документи: паспорт громадянина України, закордонний паспорт, військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, довідка про інвалідність або хронічні захворювання, свідоцтва про народження дітей, рішення суду про опікунство, документ, що підтверджує навчання в іноземному навчальному закладі, запрошення на роботу або лікування за кордоном. - Де можна отримати дозвіл на виїзд з України для чоловіків-військовозобов'язаних?
Відповідь: Дозвіл на виїзд з України для чоловіків-військовозобов'язаних можна отримати у військкоматі за місцем реєстрації. - Як довго діє заборона на виїзд чоловіків-військовозобов'язаних з України?
Відповідь: Заборона на виїзд чоловіків-військовозобов'язаних з України діє до закінчення воєнного стану. - Чи можна оскаржити заборону на виїзд чоловіків-військовозобов'язаних з України?
Відповідь: Заборону на виїзд чоловіків-військовозобов'язаних з України можна оскаржити в судовому порядку.