Чи важко здавати ЗНО? Що потрібно знати майбутнім абітурієнтам
Як майбутньому абітурієнту, вам напевно неодноразово говорили, що зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – це один з найважливіших іспитів у вашому житті. Від того, які бали ви наберете, залежить ваше майбутнє: університет, спеціальність, кар’єра. Чи це дійсно так? Чи важко здавати ЗНО і чи варто так хвилюватися? Давайте розберемося.
Що таке ЗНО?
ЗНО – це державна підсумкова атестація учнів 11-х класів, яка проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання знань учнів з предметів, що вивчаються у загальноосвітніх навчальних закладах. Результати ЗНО зараховуються як вступні іспити до вищих навчальних закладів України.
Які предмети потрібно здавати на ЗНО?
Для вступу до вищого навчального закладу необхідно скласти ЗНО з трьох обов’язкових предметів:
- Українська мова та література
- Математика
- Історія України
Крім цих обов’язкових предметів, абітурієнти можуть обрати ще один предмет на власний вибір. Найпопулярнішими предметами для вибору є:
- Англійська мова
- Фізика
- Хімія
- Біологія
- Географія
Для вступу на деякі спеціальності можуть бути потрібні додаткові предмети. Наприклад, для вступу на факультет журналістики потрібно скласти ЗНО з української літератури, а для вступу на факультет архітектури – з математики та фізики.
Як проходить ЗНО?
ЗНО проводиться у два етапи:
- Основна сесія – у червні
- Додаткова сесія – у липні
Основна сесія ЗНО триває два тижні. Кожного дня проводиться один іспит з одного предмета. Тривалість іспиту – 180 хвилин.
Додаткова сесія ЗНО проводиться для абітурієнтів, які не змогли скласти іспит в основну сесію з поважних причин (хвороба, сімейні обставини тощо). Також додаткову сесію можуть складати абітурієнти, які не задоволені результатами основної сесії і хочуть покращити свої бали.
Як оцінюються результати ЗНО?
Результати ЗНО оцінюються за 200-бальною шкалою. Для кожного предмета встановлюється поріг «склав/не склав». Якщо абітурієнт набирає менше порогового балу, то вважається, що він не склав іспит. Якщо абітурієнт набирає пороговий бал або більше, то вважається, що він склав іспит.
Як підготуватися до ЗНО?
Підготовка до ЗНО – це довгий і складний процес, який вимагає багато часу і зусиль. Але якщо ви почнете готуватися заздалегідь і будете систематично займатися, то зможете успішно скласти іспит і вступити до бажаного вищого навчального закладу.
Ось кілька порад, які допоможуть вам підготуватися до ЗНО:
- Почніть готуватися заздалегідь. Не відкладайте підготовку до останнього моменту. Чим раніше ви почнете готуватися, тим більше часу у вас буде на те, щоб засвоїти матеріал і закріпити свої знання.
- Складіть графік підготовки. Графік допоможе вам систематизувати підготовку і не відхилятися від неї.
- Знайдіть підручники та посібники з підготовки до ЗНО. Існує багато підручників і посібників з підготовки до ЗНО, які допоможуть вам повторити матеріал і підготуватися до іспитів.
- Вирішуйте тести. Одним з найкращих способів підготовки до ЗНО є вирішення тестів. Тести допоможуть вам оцінити свої знання і виявити слабкі місця.
- Відвідуйте курси підготовки до ЗНО. Якщо у вас є можливість, відвідуйте курси підготовки до ЗНО. Курси допоможуть вам систематизувати свої знання і отримати додаткові матеріали для підготовки.
- Не бійтеся звертатися за допомогою. Якщо у вас є якісь питання або труднощі, звертайтеся за допомогою до вчителів, репетиторів або друзів.
Висновок
ЗНО – це важливий іспит, але його не варто боятися. Якщо ви будете систематично готуватися і докладати зусиль, то зможете успішно скласти іспит і вступити до бажаного вищого навчального закладу.
Часті питання про ЗНО:
- Що таке ЗНО?
- Які предмети потрібно здавати на ЗНО?
- Як проходить ЗНО?
- Як оцінюються результати ЗНО?
- Як підготуватися до ЗНО?