Чарльз Болден

Чарльз Френк Болден: Життєвий шлях та кар’єра астронавта і адміністратора НАСА

Чарльз Френк Болден- американський генерал-майор Корпусу морської піхоти (у відставці), колишній астронавт. Магістр, випускник Університету Каліфорнії, спеціалізується в галузі електроніки, закінчив Військово-морське училище. Після закінчення академії служив в повітряному флоті. Як льотчик-випробувач літав на літаках A-6E, EA-6B, A-7C/E. Входив до Команди астронавтів НАСА з 1970 року. З 15 липня 2009 по 20 січня 2017 року був Адміністратором (керівником) НАСА.

Раннє життя та освіта Чарльза Френка Болдена

Чарльз Френк Болден народився в Колумбії, штат Південна Кароліна, 19 серпня 1946 року. Після закінчення середньої школи він вступив до Військово-морської академії США в Аннаполісі, штат Меріленд, яку закінчив у 1968 році з дипломом бакалавра наук в галузі електротехніки. Пізніше він отримав ступінь магістра наук в галузі електроніки в Університеті Каліфорнії в Лос-Анджелесі.

Служба в Корпусі морської піхоти США

Після закінчення університету Болден вступив на службу до Корпусу морської піхоти США в 1968 році. Він був призначений на різні посади, зокрема як льотчик-випробувач літаків A-6E, EA-6B та A-7C/E. За час своєї служби він отримав численні нагороди, включаючи Медаль почесного льотчика, Медаль “За повітряні бойові дії”, Медаль “За заслуги перед Корпусом морської піхоти” та Медаль “За відмінну службу”.

Кар’єра астронавта

У 1970 році Болден був обраний до Команди астронавтів НАСА. Він здійснив чотири космічні польоти, загальна тривалість яких становила понад 680 годин. Він був пілотом шаттла “Колумбія” під час місії STS-31 у 1990 році, командиром шаттла “Діскавері” під час місії STS-45 у 1992 році, командиром шаттла “Колумбія” під час місії STS-60 у 1994 році та командиром шаттла “Атлантіс” під час місії STS-76 у 1996 році.

Адміністратор НАСА

У 2009 році президент Барак Обама призначив Болдена адміністратором НАСА. Він керував агентством під час перехідного періоду від програми “Спейс Шаттл” до програми “Комерційне постачання”. Він також наглядав за розробкою нової ракети-носія “Спейс Лоунч Сістем” та космічного корабля “Оріон”.

Досягнення та нагороди Чарльза Френка Болдена

Чарльз Френк Болден отримав численні нагороди та відзнаки за свої досягнення у військовій службі та космічній програмі. Він був нагороджений Медаллю пошани Конгресу, Медаллю “За відмінну службу”, Медаллю “За видатні заслуги”, Медаллю “За повітряні бойові дії” та Медаллю “За заслуги перед Корпусом морської піхоти”. Він також отримав нагороду “Астронавт року” від Американського астронавтичного товариства та Премію “Космос” від Національного космічного товариства.

Висновок

Чарльз Френк Болден є одним з найбільш визначних астронавтів та керівників НАСА в історії. Його внесок у космічну програму був неоціненним, і він залишив посаду адміністратора НАСА, яка перебуває в хорошому стані. Він є прикладом для наслідування для майбутніх поколінь астронавтів та дослідників космосу.

Питання та відповіді

  • Ким був Чарльз Френк Болден?
  • Чарльз Френк Болден є американським генерал-майором Корпусу морської піхоти (у відставці), колишнім астронавт і адміністратором НАСА.

  • Коли і де народився Чарльз Френк Болден?
  • Чарльз Френк Болден народився 19 серпня 1946 року в Колумбії, штат Південна Кароліна.

  • Яку освіту отримав Чарльз Френк Болден?
  • Чарльз Френк Болден закінчив Військово-морське училище США в Аннаполісі, штат Меріленд, зі ступенем бакалавра наук в галузі електротехніки. Пізніше він отримав ступінь магістра наук в галузі електроніки в Університеті Каліфорнії в Лос-Анджелесі.

  • Яку службу проходив Чарльз Френк Болден у Корпусі морської піхоти США?
  • Чарльз Френк Болден служив у Корпусі морської піхоти США з 1968 по 1994 рік. Він був льотчиком-випробувачем літаків A-6E, EA-6B та A-7C/E.

  • Скільки космічних польотів здійснив Чарльз Френк Болден?
  • Чарльз Френк Болден здійснив чотири космічні польоти, загальна тривалість яких становила понад 680 годин.

Тоже интересно