ЗА ЩО МОЖНА СТАВИТИ СВІЧКУ В ЦЕРКВІ?

За що можна ставити свічку в церкві? З'ясовуємо насправді розміри

На перший погляд може здатися, що питання про те, за що можна ставити свічку в церкві, досить просте. Однак, якщо заглибитися в цю тему, можна виявити безліч різних думок і трактувань. Деякі люди вважають, що свічки можна ставити тільки за здоров'я і благополуччя живих людей, інші ж стверджують, що ставити свічки можна за упокій душі померлих.

1. За здоров'я і благополуччя живих людей

Часто ставити свічку в церкві вважають обов'язком. Світло свічки в православній традиції є символом надії та віри, а також очищення від гріхів.

По-перше, свічки можна ставити за здоров'я і благополуччя живих людей. Як правило, це роблять за тих, кого люблять і про кого турбуються. Щоб свічка, поставлена за здоров’я, допомогла людині, є кілька правил:

  1. Від чоловіка ставимо свічку праворуч на підсвічник, від жінки – ліворуч.
  2. Підпалюємо свічку від лампадки або іншої свічки, яка вже горить.
  3. Під час запалювання свічки молимося за ту людину, за яку ставимо свічку. Після того стежимо, щоб вона не загасла, поки повністю не догорить.

По-друге, свічки можна ставити за успіх у справах і починаннях. Наприклад, студенти можуть ставити свічки перед іспитами, а бізнесмени — перед укладанням важливих угод.

2. За упокій душі померлих

По-друге, свічки можна ставити за упокій душі померлих. Це роблять для того, щоб полегшити страждання душі померлого і допомогти їй знайти спокій.

Свічка, поставлена за покійника, являє собою символ любові і пам'яті живих про померлого, яку людина приносить до церкви. Таким чином ми просимо Господа помилувати душу померлого і пробачити йому гріхи.
При цьому запалювати одну свічку за упокій душі не варто. Чим більше свічок запалено за покійника, тим краще. Тому найкраще поставити стільки свічок, скільки ви вважаєте за потрібне.

3. За вдячність Богу

По-третє, свічки можна ставити за вдячність Богу. Це роблять, щоб висловити свою подяку за все хороше, що є в житті. Як правило, такі свічки ставлять напередодні великих свят або після того, як відбулася якась важлива подія.

4. За прохання про прощення

По-четверте, свічки можна ставити за прохання про прощення. Це роблять у тому випадку, коли людина відчуває себе винною перед Богом або перед іншими людьми. Свічка, поставлена за прохання про прощення, є символом каяття і бажання змінитися на краще.

5. За здійснення мрій та бажань

По-п'яте, свічки можна ставити за здійснення мрій та бажань. Це роблять для того, щоб попросити у Бога допомоги в досягненні поставлених цілей. Свічка, поставлена за здійснення мрії, є символом надії і віри в те, що бажання обов'язково здійсниться.

Висновок

Отже, підсумовуючи, можна сказати, що свічки в церкві можна ставити за будь-яку потребу. Головне, щоб ця потреба була щирою і виходила з глибини душі.

5 поширених запитань про те, за що можна ставити свічку в церкві

  1. За що ставлять свічки в церкві?
  2. Чи можна ставити свічки за здоров'я живих людей?
  3. Чи можна ставити свічки за упокій душі померлих?
  4. Чи можна ставити свічки за прохання про прощення?
  5. Чи можна ставити свічки за здійснення мрій та бажань?

Тоже интересно