ЯКІ ГРОШІ В ХОРВАТІЇ

Які гроші в Хорватії: Огляд хорватської валюти

У цій статті ми дослідимо валюту Хорватії, куну, і дізнаємося більше про її історію, цінність і використання. Хорватія відома своїми приголомшливими островами, багатим культурним спадком і чудовими пляжами. Але перш ніж вирушити в цю прекрасну країну, варто ознайомитися з її валютою.

Історія хорватської куни

Хорватська куна була введена в 1994 році, після здобуття Хорватією незалежності від Югославії. До цього країна використовувала югославський динар. Куна ділиться на 100 ліп і названа на честь куниці, яка зображена на гербі Хорватії.

Монети та банкноти

Хорватські монети випускаються номіналами 1, 2, 5, 10, 20 і 50 ліп, а також 1, 2, 5 і 25 кун. Банкноти випускаються номіналами 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 і 1000 кун. Монети виготовлені зі сталі, бронзи, латуні та алюмінієвої бронзи, а банкноти надруковані на високоякісному папері.

Обмін валюти в Хорватії

Обміняти валюту в Хорватії можна в банках, обмінних пунктах та готелях. Найкращий курс обміну зазвичай пропонують банки, а у готелях курс обміну може бути менш вигідним. Перед обміном валюти завжди варто порівнювати курси обміну в різних місцях, щоб отримати найвигіднішу пропозицію.

Використання кредитних карток і платіжних карток у Хорватії

Кредитні картки і платіжні картки широко приймаються в Хорватії, особливо в містах. Однак у невеликих містах і селах може бути складно знайти місця, де приймаються картки. Тому завжди варто мати при собі готівку на випадок, якщо картки не будуть прийняті.

Висновок

Хорватська куна – це офіційна валюта Хорватії. Вона була введена в 1994 році після здобуття Хорватією незалежності від Югославії. Куна ділиться на 100 ліп і названа на честь куниці, яка зображена на гербі Хорватії. Обміняти валюту в Хорватії можна в банках, обмінних пунктах та готелях. Кредитні картки і платіжні картки широко приймаються в Хорватії, особливо в містах. Однак у невеликих містах і селах може бути складно знайти місця, де приймаються картки. Тому завжди варто мати при собі готівку на випадок, якщо картки не будуть прийняті.

Поширені запитання

  1. Яка валюта використовується в Хорватії?

  2. Коли була введена хорватська куна?

  3. Які монети та банкноти використовуються в Хорватії?

  4. Де можна обміняти валюту в Хорватії?

  5. Приймаються кредитні картки і платіжні картки в Хорватії?

Тоже интересно