ЯКЕ З НАВЕДЕНИХ ТВЕРДЖЕНЬ ЩОДО ЕПІДЕМІОЛОГІЧНИХ АСПЕКТІВ ОСТЕОАРТРИТУ Є ПРАВИЛЬНИМ?

Яка відповідь є правильною?

  • Станом на 2019 р. у світі нараховувалось близько 40 млн пацієнтів з остеоартритом
  • Близько 73% осіб з діагностованим остеоартритом – це люди старше 55 років
  • 30% усіх пацієнтів з остеоартритом становлять жінки
  • Поширеність остеоартриту в глобальному масштабі у найближчі 10 років буде зменшуватися

Епідеміологічні аспекти остеоартриту

Остеоартрит є одним з найпоширеніших захворювань суглобів у світі, що суттєво впливає на якість життя пацієнтів. Це захворювання характеризується пошкодженням хряща, що призводить до болю, обмеження руху та зниження функціональності суглобів.

Станом на 2019 рік, у світі нараховувалось близько 40 млн пацієнтів з остеоартритом. Це дуже висока цифра, яка свідчить про широке поширення цього захворювання серед населення планети. З огляду на те, що популяція постійно старіє, виникає проблема з урізноманітненням пацієнтів з остеоартритом. Близько 73% осіб з діагностованим остеоартритом – це люди старше 55 років, що свідчить про те, що це захворювання в основному впливає на пожилу частину населення.

Не слід забувати і про гендерний аспект остеоартриту. За статистикою, приблизно 30% усіх пацієнтів з остеоартритом становлять жінки. Це може бути пов’язано з більшою схильністю жінок до різних хвороб суглобів у порівнянні з чоловіками. Отже, виявляється, що стаття також грає важливу роль у поширенні цієї патології.

З позицій прогнозування, дуже важливою є вдосконалення профілактичних заходів та методів лікування остеоартриту. Незважаючи на поширеність захворювання, поширеність остеоартриту в глобальному масштабі у найближчі 10 років, швидше за все, буде зростати, а не зменшуватися, оскільки демографічна ситуація в суспільстві все ще сприяє збільшенню кількості людей похилого віку.

Отже, обравши найбільш правильний варіант серед наведених тверджень щодо епідеміологічних аспектів остеоартриту, варто підтримати наступне: станом на 2019 рік, у світі нараховувалось близько 40 млн пацієнтів з остеоартритом.

Тоже интересно