ЯКА КРАЇНА БІЛЬША ПОЛЬЩА ЧИ УКРАЇНА

Яка країна більша: Польща чи Україна? Порівняння площі, населення та економіки

Польща та Україна – дві великі країни в Центральній та Східній Європі відповідно. Польща має площу 312 679 квадратних кілометрів, в той час як Україна значно більша, її площа становить 603 628 квадратних кілометрів. Україна також випереджає Польщу за чисельністю населення: 44,1 млн ​​осіб порівняно з 38,3 млн ​​осіб у Польщі. Україна має значно більший аграрний сектор та розвинену чорну металургію, тоді як Польща має розвинену промисловість та ІТ-сектор.

Площа та географія

Польща є плоскою країною з низькими горами на півдні, в той час як Україна має різноманітний ландшафт, що включає гори, ліси та степи. Найвища точка Польщі – гора Риси, яка сягає 2499 метрів, в той час як найвища точка України – гора Говерла, яка сягає 2061 метра.

Польща має кордон із Німеччиною, Чехією, Словаччиною, Україною, Білоруссю, Литвою, росією та Латвією. Україна має кордон з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою, Білоруссю та росією.

 • Площа Польщі: 312 679 квадратних кілометрів
 • Площа України: 603 628 квадратних кілометрів

Населення

Населення Польщі становить 38,3 мільйона осіб, у той час як населення України становить 44,1 мільйона осіб. Більшість населення Польщі зосереджена в міських районах, таких як Варшава, Краків і Лодзь, у той час як в Україні більша частина населення проживає в сільській місцевості.

 • Населення Польщі: 38,3 мільйона осіб
 • Населення України: 44,1 мільйона осіб

Економіка

Економіка Польщі є однією з найбільших в Європейському Союзі. Вона заснована на послугах, промисловості та сільському господарстві. Найбільшими галузями промисловості в Польщі є автомобільна, харчова та хімічна промисловість.

Економіка України також є однією з найбільших в Європі. Вона заснована на послугах, промисловості та сільському господарстві. Найбільшими галузями промисловості в Україні є чорна металургія, машинобудування та хімічна промисловість. У цій сфері зберігається перевага над Польщею.

 • ВВП Польщі: 524,6 млрд доларів
 • ВВП України: 155,5 млрд доларів

Культура

Польща та Україна мають багату культуру та історію. У Польщі є багато історичних пам'яток, таких як Вавельський замок у Кракові та Старе місто у Варшаві. В Україні також багато історичних пам'яток, таких як Києво-Печерська лавра та Софійський собор у Києві.

Культура Польщі та України також різноманітна. У Польщі є багато традиційних танців та пісень, а також різноманітна кухня. В Україні також є багато традиційних танців та пісень, а також різноманітна кухня.

Висновок

Польща та Україна є двома великими країнами в Центральній та Східній Європі з багатим культурним та історичним спадком. Україна є більшою за територією, населенням та економікою, ніж Польща. Однак Польща має більш розвинену промисловість, а її економіка є більш диверсифікованою, ніж в Україні.

Запитання, що часто задаються

 • Яка країна більша: Польща чи Україна?
 • Яке населення Польщі та України?
 • Який ВВП Польщі та України?
 • Які основні галузі промисловості в Польщі та Україні?
 • Які основні культурні пам'ятки Польщі та України?

Тоже интересно