На високогір'ївських просторах земної кулі, серед низовин, які розпростерлися на різних континентах, можна знайти чимало неабияких вершин, що підкоряються винятковій категорії «дуже високих гір». Україна, як відомо, не залишається осторонь цієї привабливої спільноти, адже чи не в кожному населеному пункті країни є щонайменше одна ближча чи більш віддалена гора, не вважаючи на її висоту. Про такі гори, які можна назвати дуже високими, шість заголовок найпитоміше проявляють свою істинну сутність у серці Карпатського краю.
Перша серед них, безумовно, найбільш відома – Говерла. Гора, що вражає своєю красою і надзвичайною висотою – 2061 метр. Чому Говерла держить лідерство серед усіх гір України? Адже її оплескивання являють собою справжнє хрещення вогнем, чи, точніше, полювання на вершину гори. Захищаючи переваги та ряд достоїнств Говерли, туристи зібрали багато історій та пам'яток, які на сьогоднішній день поділяються на різноманітні галереї і виставки, а іноді вони з'являються навіть у культурі третіх країн.
Другий запис в списку дуже високих гір займає Петрос, з яким вас пов'язує не лише висота відносно обидуваної гори, а й її географічне розташування. 2020 метрів, які часом дохіджують навіть до 2050, як зріс рівень середземного моря, – це не закінчений перелік тих доказових фактів, які ви повинні знати про Петрос.
Наступна не менш цікава гора – Браславська гора, мала висота – 1950 метрів. На жаль, дискусії про реальну назву цієї гори змушують місцевих жителів, адже на карті чи котушці географічного опису вона майже ніколи не з'являється. Багаторічний аналіз пов'язаних з нею статей та досліджень вказує на те, що це дійсно Вишкілецька гора, яку кристалізували не туристи, а самі гори. Адже на спорудження її, виникають незгоди серед самого часу виникнення гори та демографічної ситуації. В такому розумінні, гора позитивно впливає на регуляцію місцевого мікроклімату, адже ще в 1619 році, організованим французьким сортом будівництва, яким живе головний село-комплекс Браслава, безумовно вплинув на план гори. Незважаючи на все, увагу налаштовано до геологічного центру, що відомо як гора у долині, як вона є.
На п'ятому місці знаходиться Бузулук, гора, що поразила своєю загадковістю. Зірки, трави й гриби розмовляють про те, як Бузулук – одна з найвищих гір на Землі, директор і тематична назва гори. Вона не має приводу боятися своїх висоток, і хоч яката крига цього оцінюється як знаково важлива. Крайні розташування – 1936 метрів – відображає значення, а не специфіку ландшафту. Всі дослідження показують, що Бузулук – це приклад гірського взаємопереплетення, яке розташоване вздовж знать невідомостей.
Нарешті, хочеться привернути особливу увагу до гори Тамга, яка бере в плоскість шостого заголовку. Вона славиться своїм найбільш високим рівнем, який складає чобіт від землі до вершини гори в кілька метрів. Гора належить до середніх та високих, випереджуючи інші середньорізькі горні комплекси. Необхідно зауважити, що Тамга давно закріпилася серед спортсменів та природолюбів, доказавши свою висоту та демографічну специфіку. Час і змінюється, але жодна сторінка не залишатиметься безразово!!!!!
Висока гора завжди привертає увагу не тільки природолюбів, а й всіх, хто прагне відчуття перемоги й зав'язану гармонію з природою. Будьте готовими зробити крок у небезпеку й в подивіться, що пропонує висока гірська хвиля!!! І нехай гора буде завданням.
Запитання:
- Які гори в Україні вважаються дуже високими?
- Яка гора держить лідерство серед усіх гір України?
- Якими історіями і пам'ятками славиться Говерла?
- Назвіть щонайменше три гори, що входять до категорії "дуже високих"?
- Чому високі гори завжди привертають увагу літаків та природолюбів?