ЯКА БУВАЄ СУМІШ?

Яка буває суміш?

Різновиди сумішей та їхні властивості

Ви не раз чули вираз: "Все навколо нас — це суміші". І дійсно, суміш — це система, що складається з двох або більше речовин, які не з'єднуються на хімічному рівні та зберігають свої індивідуальні властивості.

Цей світ сповнений усілякими сумішами, і якщо ви готові до захоплюючої подорожі у світ змішування та зливання, то ця стаття саме для вас!

Дивовижний світ сумішей

Принципових відмінностей між сумішами і хімічними сполуками дві: суміш утворюється без виділення або поглинання енергії, і складники суміші можна відокремити фізичними методами. Варіантів сумішей – безліч, і кожна з них має свої унікальні властивості.

Тверді суміші

Яскраве представництво твердих сумішей – це всілякі сплави, які використовуються в металургії та машинобудуванні. Їх часто використовуємо і в побуті – наприклад, бронза, латунь або сталлю.

Рідкі суміші

Вони також дуже розповсюджені – до них відносяться, наприклад, морська вода або розчини цукру та солі. Ще один приклад – всілякі коктейлі та мікстури.

Газові суміші

Напевно, найвідоміша газова суміш – це повітря. І неважливо, ви зараз на вершині Евереста чи в піщаній пустелі. Газові суміші зустрічаються не тільки на Землі. Наприклад, атмосфера інших планет теж є сумішшю газів.

Суміші різних типів

Але не тільки однорідні суміші варті нашої уваги – неоднорідні теж можуть бути дуже цікавими. Вони можуть бути двох-, три- або навіть багатокомпонентними. Вони різноманітні та по-своєму унікальні!

Колоїдні суміші

Це суміші, де дрібні частинки (колоїдні) однієї речовини рівномірно розподілені в іншій речовині. Наприклад, до них відносяться кров і молоко, а також маска, що наноситься на обличчя.

Суспензії

У таких сумішах більш тверді частинки не розчиняються в рідині, а знаходяться в ній у зваженому стані. Як наочний приклад можна привести бовтанку або ж цементний розчин.

Емульсії

У них найдрібніші крапельки однієї рідини розподілені в іншій рідині. Наочний приклад – звичайне молоко, а також всілякі соуси і емульсійна фарба.

Піна

Це суміш газу і рідини, де газ розподіляється в рідині у вигляді пухирців. І звичайні мильні бульбашки, і пивна піна, і монтажна піна – це і є приклади.

Аерозолі

Що характерно для них, то це дрібні частинки твердих речовин або рідини, які в розподіленому стані знаходяться в газі. Практично кожен з вас стикався з ними – дезодорант, лак для волосся, балончик зі збитим кремом та інсектициди.

Висновок

Як бачите, суміші бувають зовсім різними, і кожен з цих видів широко застосовується у суспільстві. Вони грають важливу роль в різних галузях промисловості, науці та побуті. Ось вам п’ять питань, що часто задаються по темі статті:

  1. Що таке суміш і які її основні характеристики?
  2. Яка різниця між твердими, рідкими і газовими сумішами?
  3. Які бувають неоднорідні суміші і в чому їх особливості?
  4. Як можна розділити суміші на складові частини?
  5. Наведіть приклади сумішей, які використовуються в різних галузях промисловості, науки та побуті.

Тоже интересно