ЯК ВИЗНАЧИТИ ЧИ ЗАРЯДЖЕНИЙ АКУМУЛЯТОР?

Як визначити чи заряджений акумулятор?

Акумулятор є важливою частиною автомобіля, яка відповідає за живлення двигуна та інших електричних систем. Якщо акумулятор не заряджений, ваш автомобіль не заведеться. Отже, важливо знати, як визначити, чи заряджений акумулятор, і що робити, якщо він розряджений.

Ознаки розрядженого акумулятора

Є кілька ознак, які можуть вказувати на те, що акумулятор вашого автомобіля розряджений. Ось деякі з них:

 • Двигун не заводиться. Це найпоширеніша ознака розрядженого акумулятора. Якщо ви повертаєте ключ у замку запалювання, але двигун не заводиться, це може бути ознакою того, що акумулятор не має достатньо заряду.
 • Світло фар або приладової панелі тьмяне. Якщо світло фар або приладової панелі вашого автомобіля тьмяне або мерехтить, це може бути ознакою розрядженого акумулятора.
 • Звуковий сигнал слабкий. Якщо звуковий сигнал вашого автомобіля звучить слабко або взагалі не працює, це може бути ознакою розрядженого акумулятора.
 • Електричні системи не працюють. Якщо електричні системи вашого автомобіля, такі як кондиціонер, радіо або електросклопідйомники, не працюють, це може бути ознакою розрядженого акумулятора.

Як перевірити рівень заряду акумулятора

Якщо ви підозрюєте, що акумулятор вашого автомобіля розряджений, ви можете перевірити його рівень заряду за допомогою мультиметра. Мультиметр — це пристрій, який вимірює електричну напругу, силу струму та опір. Ось як перевірити рівень заряду акумулятора за допомогою мультиметра:

 1. Від'єднайте клеми акумулятора.
 2. Вимкніть запалювання.
 3. Підключіть червоний провід мультиметра до позитивної клеми акумулятора, а чорний провід до негативної клеми.
 4. Увімкніть мультиметр та встановіть його на діапазон вимірювання напруги.
 5. Виміряйте напругу на клемах акумулятора.

Нормальний рівень заряду акумулятора становить від 12,5 до 13 вольт. Якщо напруга на клемах акумулятора нижче 12 вольт, це означає, що він розряджений.

Що робити, якщо акумулятор розряджений

Якщо акумулятор вашого автомобіля розряджений, ви можете зарядити його за допомогою зарядного пристрою. Зарядні пристрої для автомобільних акумуляторів можна придбати в більшості магазинів автозапчастин. Ось як зарядити акумулятор за допомогою зарядного пристрою:

 1. Від'єднайте клеми акумулятора.
 2. Вимкніть запалювання.
 3. Підключіть червоний провід зарядного пристрою до позитивної клеми акумулятора, а чорний провід до негативної клеми.
 4. Увімкніть зарядний пристрій та встановіть його на відповідний режим заряджання.
 5. Заряджайте акумулятор протягом часу, зазначеного в інструкції до зарядного пристрою.

Питома вага електроліту

Для визначення ступеня зарядженості акумуляторної батареї проводять вимірювання щільності електроліту, використовуючи метод ареометра. При цьому широко використовують два типи ареометрів:

 1. Для акумуляторів, які не обслуговуються, використовують ареометр, який являє собою скляну трубку з поплавком, всередині якого нанесена шкала щільності електроліту.
 2. Для акумуляторів, які обслуговуються, використовують ареометр, який являє собою скляну трубку з гумовою грушею для забору електроліту.

Для перевірки потрібно:

 1. відкрити кришку кожного акумуляторного відсіку та за допомогою ареометра відібрати трохи електроліту;
 2. під час відбору електроліту ареометр потрібно тримати вертикально, щоб забезпечити повне заповнення скляної трубки.

Потім необхідно подивитися на поплавок ареометра та визначити значення щільності електроліту.

 • Від 1,27 до 1,28 г/см3 — акумулятор повністю заряджений
 • Від 1,25 до 1,26 г/см3 — акумулятор частково заряджений
 • 1,24 г/см3 — акумулятор розряджений

Ознаки виходу з ладу акумулятора

 • Витікання електроліту — це може відбутися при пошкодженні корпусу акумулятора або при значному перегріванні.
 • Збільшення щільності електроліту — це може відбутися при тривалому перезаряді акумулятора.
 • Наявність осадку на пластинах акумулятора — це може відбутися при сульфатації пластин акумулятора.
 • Зміна кольору пластин акумулятора — це може відбутися при окисленні пластин акумулятора.
 • Зниження ємності акумулятора — це може відбутися при старінні акумулятора або при його пошкодженні.

Висновок

Якщо ви підозрюєте, що акумулятор вашого автомобіля розряджений, важливо перевірити його рівень заряду за допомогою мультиметра або ареометра. Якщо акумулятор розряджений, ви можете зарядити його за допомогою зарядного пристрою або від іншого автомобіля. Якщо акумулятор вийшов з ладу, його необхідно замінити.

Часто задавані питання (FAQ)

 1. Як часто потрібно перевіряти рівень заряду акумулятора?

Рекомендується перевіряти рівень заряду акумулятора раз на 6 місяців або частіше, якщо ви часто їздите на короткі відстані або взимку.

 1. Акумулятор мого автомобіля постійно розряджається. Що робити?

Є кілька причин, чому акумулятор вашого автомобіля може постійно розряджатися. Це може бути пов'язано з несправністю генератора, стартера або інших електричних систем автомобіля. Також можливо, що акумулятор просто старий і його потрібно замінити.

 1. Чи можу я зарядити акумулятор мого автомобіля від іншого автомобіля?

Так, ви можете зарядити акумулятор вашого автомобіля від іншого автомобіля за допомогою спеціальних проводів для прикурювання. Однак важливо правильно підключити дроти, щоб не пошкодити акумулятори обох автомобілів.

 1. Як утилізувати старий акумулятор?

Старі акумулятори містять шкідливі для навколишнього середовища речовини, тому їх потрібно правильно утилізувати. Ви можете віддати старий акумулятор на переробку в спеціалізовані точки збору або автомайстерні, які мають ліцензію на утилізацію акумуляторів.

 1. Як визначити ступінь питомої ваги електроліту в акумуляторі?

Щоб визначити ступінь питомої ваги електроліту в акумуляторі, необхідно за допомогою ареометра взяти пробу електроліту і заміряти її питому вагу. Для цього необхідно опустити ареометр в електроліт і подивитися на шкалу, яка знаходиться усередині приладу. Значення на шкалі вказуватиме на питому вагу електроліту.

Тоже интересно