Як відкрити депозитний рахунок за кордоном?
В Україні зберігати свої кошти в довірених установах вже давно стало не надійно та не вигідно в умовах постійної нестабільності гривні та загрози банківського дефолту. Крім того, що українські банки часто переглядають угоди, тож зібрані та накопичені вклади та кошти можуть втратити свою цінність одним днем, не варто забувати і про податок на прибуток, який потрібно буде сплатити після закінчення депозиту. Та й відсоткові ставки в українських банках навряд чи можуть радувати вкладників.
Куди краще вкласти свої гроші?
При виборі банку за кордоном перш за все потрібно звертати увагу на надійність та фінансову стійкість установи. Оптимальним варіантом буде європейський банк з історією, без скандалів та проблем у минулому. Інформацію про фінансову надійність банку можна знайти в рейтингах авторитетних міжнародних агентств.
Корисні поради
Варто пам’ятати, що більшість європейських банків не вимагатиме підтвердження доходу для відкриття депозиту. Проте важливим аспектом буде підтвердження походження коштів. До таких документів відноситься довідка про доходи, трудовий договір, виписка з іншого банку, договір купівлі-продажу майна, спадщина та інші документи, що можуть підтвердити легальне отримання суми, яку ви хочете покласти на депозит.
Як відкрити депозитний рахунок за кордоном українцю?
Незалежно від банку процедура відкриття депозитного рахунку буде приблизно однакова. По-перше, потрібно відвідати відділення банку та надати пакет потрібних документів. Які саме потрібні документи, дізнавайтеся безпосередньо у обраному банку. Як правило це:
- Закордонний паспорт.
- Підтвердження адреси проживання.
- Форма коду платника податків (taxpayer identification number) зазвичай потрібна тільки резидентам США.
- Підтвердження походження коштів.
Після подачі документів уповноважений працівник запропонує підписати договір, ознайомить з умовами обслуговування та повідомить номер вашого рахунку.
Які переваги відкриття депозитного рахунку за кордоном?
- Безпека. Банки за кордоном, як правило, більш надійні та фінансово стійкі, ніж українські.
- Високі відсоткові ставки. За кордоном можна отримати більш високі відсоткові ставки, ніж в Україні.
- Широкий вибір опцій депозитів. За кордоном є широкий вибір депозитів на різні терміни і з різними умовами.
- Надійний захист особистої інформації. Банки за кордоном часто надають більш надійний захист особистої інформації.
Висновок
Відкриття депозитного рахунку за кордоном може бути хорошим способом зберегти та примножити свої кошти. Однак важливо ретельно вибрати банк і ознайомитися з умовами депозиту перед тим, як підписувати договір.
5 найпоширеніших запитань про відкриття депозитного рахунку за кордоном
- Чи можу я відкрити депозитний рахунок за кордоном, не будучи резидентом країни?
Відповідь: Так, в більшості країн можна відкрити депозитний рахунок, не будучи резидентом країни. Однак умови можуть відрізнятися. - Які документи потрібні для відкриття депозитного рахунку за кордоном?
Відповідь: Загалом, для відкриття депозитного рахунку за кордоном вам знадобляться: закордонний паспорт, підтвердження адреси проживання, підтвердження походження коштів та форма коду платника податків (taxpayer identification number). - Які відсоткові ставки на депозити у закордонних банках?
Відповідь: Відсоткові ставки на депозити в закордонних банках можуть відрізнятися залежно від країни та банку. Однак зазвичай вони вищі, ніж в Україні. - Які комісії стягуються за обслуговування депозитного рахунку за кордоном?
Відповідь: Комісії за обслуговування депозитного рахунку за кордоном можуть відрізнятися залежно від банку та країни. Однак зазвичай вони нижчі, ніж в Україні. - Чи можу я поповнювати та знімати гроші з депозитного рахунку за кордоном?
Відповідь: Так, у більшості випадків ви можете поповнювати та знімати гроші з депозитного рахунку за кордоном. Однак можуть бути певні обмеження, які потрібно уточнити в банку.