ЯК ПИШЕТЬСЯ СЛОВО НЕ БЛИЗЬКО?

Як пишеться слово "не близько"?

Написання слова "не близько"

Численні дослідження послідовно підтверджують один і той же факт: близько 80% помилок на письмі припадає на орфографічні, і без перебільшення можна сказати, що більшість робиться в написанні слів з "не". Почасти тому, що орфографія в українській мові в цьому плані доволі складна, внаслідок чого важко запам'ятати правила та винятки. Однак іноді помилки мають дуже просту причину: людина просто не знає, чи разом чи окремо писати слово.

То, як саме пишемо слово "не близько"? Щоб визначити це, потрібно спочатку розібратися з тим, яка саме це частина мови. Якщо це прислівник, тоді слід писати роздільно. І це справді так: слово "близько" відповідає на питання "як?", а отже є прислівником.

"Не" з прислівниками

Отже, визначивши, що "близько" — прислівник, залишилося тільки застосувати правило, яке вивчали ще в школі: з прислівниками частка "не" пишеться окремо, окрім тих прислівників, що без неї не вживаються. Тобто зі словом "близько" "не" треба писати окремо: "не близько".

Приклади вживання

  • Не близько до центру міста.
  • Не близько до досконалості.
  • Не близько до істини.
  • Не близько до перемоги.
  • Не близько до успіху.

Висновок

Як бачимо, правильно писати "не близько". І, до речі, зовсім не дивно, що так багато людей роблять помилку, бо подібним чином пишуться багато інших слів, наприклад: "не далеко", "не скоро", "не часто" тощо. Але ви розібралися з правилом, і тепер таких помилок не допускатимете.

Питання, які часто задають по темі статті

  1. Як пишеться слово "не близько" — разом чи окремо?
  2. До якої частини мови належить слово "близько"?
  3. Яке правило застосовується для написання "не" з прислівниками?
  4. Наведіть приклади вживання слова "не близько" у реченні.
  5. Які ще прислівники пишуться з "не" окремо?

Тоже интересно