Стаття про правопис, граматику і варіанти правильного написання наступної фрази або слова в українській мові, а саме: Як пишеться ще не почорнілий?
Правопис та граматика є основою будь-якої мови, в тому числі й української. Кожен з нас бажає говорити й писати мову своєї країни правильно, але іноді виникають сумніви щодо правильного написання певних фраз та слів. У цій статті розглянемо, як правильно пишеться фраза “ще не почорнілий” і розглянемо варіанти його написання залежно від контексту.
1. Ще не почорнілий: правильний варіант
Фраза “ще не почорнілий” складається зі слів “ще”, “не” та “почорнілий”. У цьому випадку всі слова пишуться окремо. Вживається часто, коли мова йде про певний предмет або об’єкт, який ще не набув певного кольору або стану.
2. Ще непочорнілий: альтернативний варіант
Є ще один варіант написання фрази, а саме “ще непочорнілий”. У цьому випадку слова “не” та “почорнілий” з’єднуються у одне слово “непочорнілий”. Цей варіант застосовується, коли хочете надати більший акцент на те, що предмет досі не змінив свого кольору або стану.
3. Ще не почорнів: форми залежно від роду
Також враховуйте рід предмета, про який йде мова. Українська мова має різні форми слова “почорнілий” в залежності від роду. Так, якщо мова йде про чоловічий рід, то правильно буде вжити форму “ще не почорнів”. У випадку, коли мова йде про жіночий рід, треба писати “ще не почорніла”. Якщо мова йде про середній рід, то вживається форма “ще не почорніло”. Зверніть увагу на рід предмета перед тим, як вибрати форму слова.
3.1 Залежність від числа
П’ята особливість правопису цієї фрази залежить від його числа. За однину вживається форма “ще не почорнілий/почорніла/почорніло”. Але якщо мова йде про багато предметів, то правильно буде вжити форму “ще не почорніли”. Пам’ятайте про це правило при письмі цієї фрази в різних числах.
3.1.1 Приклади залежності від числа
- Мій квітник ще не почорнів. (Один квітник)
- Мої квітники ще не почорніли. (Декілька квітників)
4. Варіанти написання в інших контекстах
У певних контекстах можуть зустрітися й інші варіанти написання цієї фрази. Залежно від ситуації, можливі такі варіанти:
- Інша форма: ще не почорніле
- Формула взагалінку: ще-ні-почорнілий (з попередньою пропускною рискою)
- Контекстуальне сполучення: ще не почорнілий досить добре
4.1. Формули взагалінку
Формули взагалінку дозволяють писати слова разом з пропускними рисками, що допомагає зрозуміти, як певна фраза або слово має бути розуміним в контексті. В цьому випадку фразу “ще не почорнілий” можна записати як “ще-ні-почорнілий”. Зверніть увагу, що пропускна риска має бути встановлена перед та після кожного слова, яке має бути зв’язаним.
4.2. Контекстуальне сполучення
Ви також можете зустріти фразу “ще не почорнілий” в контекстуальному сполученні з іншими словами. Наприклад, “ще не почорнілий досить добре”. У цьому випадку вжито два приклади, що утворюють фразу з певним значенням. Важливо зрозуміти, як контекст впливає на правопис та вживання фрази залежно від ситуації.
5. Висновок
В даній статті ми розглянули різні варіанти правильного написання фрази “ще не почорнілий”. Ви можете вибирати той варіант, який найбільше відповідає вашому контексту та змісту. Пам’ятайте також про залежність від роду та числа. Напишіть вашу фразу правильно та зрозуміло для читача.
5 питань, що часто задаються:
- Як правильно написати фразу “ще не почорнілий”?
- Які є варіанти написання фрази “ще не почорнілий”?
- Як залежить варіант написання від роду та числа?
- Що означають фрази “ще непочорнілий” та “ще не почорнів”?
- Які є інші контекстуальні сполучення з фразою “ще не почорнілий”?