ЯК МОЖНА НА ПІВНІЧНОМУ ПОЛЮСІ ЗЕМЛІ ВИЗНАЧИТИ НАПРЯМОК НА ПІВДЕНЬ

Як можна на північному полюсі Землі визначити напрямок на південь?

На північному полюсі Землі немає магнітного південного полюса, оскільки магнітні силові лінії там збігаються. Це означає, що стрілка компаса не буде вказувати на південь. Отже, як визначити напрямок на південь на північному полюсі Землі?

Спосіб 1: Використання зірок

На північному полюсі Землі зірка Полярна розташована прямо над головою. Щоб визначити напрямок на південь, встаньте обличчям до Полярної зірки і простягніть руку вправо. Тепер поверніться на 180 градусів. Ви будете дивитися на південь.

Спосіб 2: Використання годинника

Якщо у вас є годинник, ви можете визначити напрямок на південь за допомогою сонця. Покладіть годинник на горизонтальну поверхню і вирівняйте годинникову стрілку з сонцем. Тепер проведіть лінію від 12 години на циферблаті до сонця. Точка, де ця лінія перетинає циферблат, буде вказувати на південь.

Спосіб 3: Використання тіні

Якщо у вас немає годинника або неба затягнуте хмарами, ви можете визначити напрямок на південь за допомогою тіні. Встроміть палицю в землю і відзначте кінець її тіні. Почекайте 15 хвилин. Тепер знову відзначте кінець тіні. Лінія, що з'єднує ці дві точки, буде вказувати на схід. Щоб визначити напрямок на південь, поверніться на 90 градусів за годинниковою стрілкою.

Спосіб 4: Використання GPS-навігатора

Якщо у вас є GPS-навігатор, ви можете визначити напрямок на південь за допомогою цієї технології. Просто введіть свої координати в GPS-навігатор і виберіть опцію "Напрямок на південь". GPS-навігатор покаже вам напрямок на південь.

Висновок

Існує кілька способів визначити напрямок на південь на північному полюсі Землі. Ці методи включають використання зірок, годинника, тіні та GPS-навігатора. Вибір методу залежить від наявності у вас інструментів і погодних умов.

Запитання, що часто задаються

 1. На північному полюсі Землі є магнітний південний полюс?
  Ні, на північному полюсі Землі немає магнітного південного полюса.

 2. Як визначити напрямок на південь на північному полюсі Землі за допомогою зірок?
  Щоб визначити напрямок на південь на північному полюсі Землі за допомогою зірок, встаньте обличчям до Полярної зірки і простягніть руку вправо. Тепер поверніться на 180 градусів. Ви будете дивитися на південь.

 3. Як визначити напрямок на південь на північному полюсі Землі за допомогою годинника?
  Щоб визначити напрямок на південь на північному полюсі Землі за допомогою годинника, покладіть годинник на горизонтальну поверхню і вирівняйте годинникову стрілку з сонцем. Тепер проведіть лінію від 12 години на циферблаті до сонця. Точка, де ця лінія перетинає циферблат, буде вказувати на південь.

 4. Як визначити напрямок на південь на північному полюсі Землі за допомогою тіні?
  Щоб визначити напрямок на південь на північному полюсі Землі за допомогою тіні, встроміть палицю в землю і відзначте кінець її тіні. Почекайте 15 хвилин. Тепер знову відзначте кінець тіні. Лінія, що з'єднує ці дві точки, буде вказувати на схід. Щоб визначити напрямок на південь, поверніться на 90 градусів за годинниковою стрілкою.

 5. Як визначити напрямок на південь на північному полюсі Землі за допомогою GPS-навігатора?
  Щоб визначити напрямок на південь на північному полюсі Землі за допомогою GPS-навігатора, просто введіть свої координати в GPS-навігатор і виберіть опцію "Напрямок на південь". GPS-навігатор покаже вам напрямок на південь.

Тоже интересно