ЯК КРАЩЕ ЗВІЛЬНИТИСЯ

Як піти з роботи так, щоб не зіпсувати стосунки з колегами і керівництвом?

Щасливий той, хто любить свою роботу та колег, але така удача спостерігається нечасто. Іноді трапляється, що ми відчайдушно хочемо покинути роботу, але боїмося втратити хороші відносини з колегами і керівництвом. Чи можна звільнитися, не зіпсувавши стосунки на роботі? Легко, якщо знати, як це правильно зробити.

Як краще звільнитися, щоб не зіпсувати стосунки з колегами і керівництвом

Звичайно, це дуже важко піти з роботи, особливо якщо там хороші друзі і відмінні відносини з начальником. Проте завжди варто пам'ятати, що роботи багато, а життя одне. Тому краще зробити те, що важливо для вас і вашого майбутнього!

1. Подумайте, чи дійсно хочете змінити роботу
Перше, що потрібно зробити — чітко проаналізувати, чи справді хочете звільнитися. Можливо, ви всього лише увійшли в тимчасову зону комфорту і робочі справи вас трохи стомили, тому варто спочатку піти у відпустку, відпочити, набратися нових емоцій і ідей, а тільки потім приймати рішення про відхід з роботи.

2. Повідомте керівництво про ваше рішення заздалегідь
Якщо ви вирішили, що час розпрощатися з роботою, обов'язково поговоріть з керівником і завчасно попередьте про відхід. Дайте роботодавцю можливість знайти вам заміну. Так ви продемонструєте свою відповідальність і повагу до колег і начальства.

3. Підготуйтеся до співбесіди з керівником
Коли будете розмовляти з начальством, краще чітко сформулюйте причини, через які йдете з роботи. Тільки, будь ласка, не починайте лити бруд на керівника або компанію. Якщо відчуваєте негатив, краще нічого не кажіть. Проявляйте повагу, навіть якщо вона не взаємна.

4. Висловіть вдячність керівництву і колективу
При зустрічі з керівником неодмінно подякуйте за отриманий досвід, допомогу, підтримку і просто за те, що ви знаходилися в колективі. Обов'язково згадайте добрі моменти, наголосіть на своїх позитивних враженнях від роботи та скажіть, що вам шкода прощатися.

5. Створіть приємні враження про себе
Намагайтеся до останнього дня працювати якісно і відповідально. Будьте привітні, доброзичливі і виконайте всі свої обов'язки, які за вами закріплені. Думаєте, керівник не помітить? Ще як помітить! Запам'ятайте, як ви закінчите роботу, так вас і запам'ятають!

6. Чи можна звільнитися, не зіпсувавши відносини з колегами
Пам'ятайте, що як ви підете з роботи, в такому ключі і будуть розвиватися ваші майбутні взаємини з колегами. Необхідно залишати по собі гарні спогади. Попрощайтеся з колегами, подякуйте їм за спільну працю і бажайте їм найкращого. Якщо зможете, залиште їм свої контакти, щоб в майбутньому тримати зв'язок.

Висновок
Наостанок хочеться дати ще одну важливу пораду. Якщо ваша робота вам не підходить, ви відчуваєте себе погано і виконуєте обов'язки з-під палиці, обов'язково подумайте про зміну діяльності. Витрачати цінний час на ненависну роботу — це величезна помилка. Не відкладайте рішення на згодом. Чим швидше ви підете, тим швидше розпочнете щасливе життя в новому місці.

5 поширених питань про те, як краще звільнитися

  1. Чи можу я звільнитися без повідомлення?
  2. Як написати заяву про звільнення?
  3. Що робити, якщо мене не відпускають з роботи?
  4. Як звільнитися і не зіпсувати відносини з керівником?
  5. Чи потрібно влаштовувати прощальну вечірку?

Тоже интересно