В ЯКІЙ ЧАСТИНІ ЄВРАЗІЇ РОЗТАШОВАНА УКРАЇНА

В якій частині Євразії розташована Україна?

Україна — держава в Східній Європі, що межує з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою, росією та Білоруссю. На півдні омивається Чорним і Азовським морями. Площа території — 603,7 тис. км², населення — 41,6 млн осіб (2020). Столиця — Київ.

Географічне положення України

Україна розташована в центрі Східної Європи, на перетині важливих транспортних шляхів, що з'єднують Європу з Азією. Загальна площа країни становить 603 700 км², що робить її найбільшою країною в Європі після росії. Граничить Україна з сімома державами: на заході з Польщею, Словаччиною та Угорщиною, на півдні з Румунією та Молдовою, на сході та північному сході з росією, на півночі з Білоруссю.

Клімат України

Клімат України помірно континентальний, з теплим літом і холодною зимою. Середня температура січня в Києві становить -4,7 °C, липня — +18,8 °C. Середня кількість опадів за рік становить 550-600 мм.

Рельєф України

Рельєф України рівнинний, з невеликими горбистими височинами. Найвища точка України — гора Говерла (2061 м), розташована в Українських Карпатах.

Водні ресурси України

В Україні є близько 63 тисяч річок, найбільші з яких — Дніпро, Дністер, Південний Буг, Сіверський Донець. В Україні також є близько 2000 озер, найбільше з яких — Світязь (27,5 км²).

Природні зони України

Україна розташована в чотирьох природних зонах:

  • Лісова зона займає близько 20% території України. Тут ростуть широколисті та хвойні ліси.
  • Лісостепова зона займає близько 40% території України. Тут ростуть ліси та степи.
  • Степова зона займає близько 30% території України. Тут ростуть степи.
  • Гірська зона займає близько 10% території України. Тут розташовані Українські Карпати та Кримські гори.

Висновок

Україна — гарна та різноманітна країна з багатим історичним минулим і унікальною природою. Клімат України помірний, а природа дуже різноманітна. Історія України багата подіями, а культура яскрава та самобутня.

Часті питання про розташування України

  1. Які країни межують з Україною?
  2. Які природні зони є в Україні?
  3. Яка найвища точка України?
  4. Які річки є в Україні?
  5. Які міста є в Україні?

Тоже интересно