В ЩО ВІРЯТЬ КАТОЛИКИ

У що вірять католики

Католицизм, найбільша підрозділ християнства, характеризується унікальним набором вірувань і практик, що виникли з біблійних текстів і священних апостольських традицій.

Основні вірування католицизму

1. Свята Трійця

Католики вірять у єдиного Бога в трьох особах: Бога Отця, Бога Сина і Бога Святого Духа. Ці три особи є рівними, вічними і нероздільними.

2. Християнство Христа

Католики вірять, що Ісус Христос є Сином Божим, який прийшов на землю, щоб врятувати людство від гріха і смерті. Він народився від Діви Марії, жив безгрішно, помер на хресті, воскрес із мертвих і вознісся на небо.

3. Церква

Католики вірять, що Церква є організованою спільнотою хрещених християн, заснована Ісусом Христом. Вона є видимою і невидимою, універсальною і місцевою, апостольською і пророчою.

4. Святе Письмо і Священна Традиція

Католики вірять, що Святе Письмо є Словом Божим, натхненним Святим Духом. Воно складається з 73 книг, які поділяються на два Заповіти: Старий і Новий. Священна Традиція є усним переданням апостольського вчення, яке було отримано від Ісуса Христа і передано від покоління до покоління.

5. Таїнства

Католики вірять у сім таїнств: Хрещення, Миропомазання, Євхаристія, Покаяння, Єлеопомазання Хворих, Священство і Подружжя. Таїнства є видимими знаками невидимої благодаті Божої.

Відмінні особливості католицизму

1. Папська влада

Католики вірять, що Папа Римський є видимим главою Церкви і має повну і виключну владу над нею. Він є наступником апостола Петра, якому Ісус Христос дав ключі від Царства Небесного.

2. Святе Причастя

Католики вірять, що хліб і вино, які використовуються на Євхаристії, дійсно стають Тілом і Кров'ю Христа. Це таїнство є центральним у католицькій вірі.

3. Марія, Мати Божа

Католики особливо шанують Марію, Матір Божу. Вони вірять, що вона була непорочно зачата, завжди була Дівою і взята на небо після своєї смерті.

Католицька церква сьогодні

Католицька Церква налічує понад 1,3 мільярда віруючих по всьому світу. Вона є найбільшою релігійною організацією в світі і відіграє важливу роль у багатьох країнах.

Висновок

Католицизм є багатою і різноманітною вірою, яка має довгу історію і глибокі духовні традиції. Католики вірять в єдиного Бога в трьох особах, в Ісуса Христа як Сина Божого, в Церкву як організовану спільноту хрещених християн, в Святе Письмо і Священну Традицію, в таїнства і в папську владу. Католицька Церква налічує понад 1,3 мільярда віруючих по всьому світу і є найбільшою релігійною організацією в світі.

5 запитань, що часто задаються по темі статті

  1. У чому відмінність між католицизмом і православ'ям?
  2. Хто такий Папа Римський і яка його роль у Католицькій Церкві?
  3. Що таке таїнства і як вони відправляються в Католицькій Церкві?
  4. Як католики шанують Марію, Матір Божу?
  5. Які основні вірування католицизму?

Тоже интересно