Тереза Петрівна Ольденбурзька

Тереза Петрівна Ольденбурзька: Історія російської принцеси та герцогині Лейхтенберзької

Тереза Петрівна Ольденбурзька: Біографічний огляд

Тереза Петрівна Ольденбурзька, уроджена Тереза Фредеріка Ольга Ольденбурзька, народилася 30 березня 1852 року в Санкт-Петербурзі, росія. Вона була членом російського імператорського дому Романових та принцесою Ольденбурзькою з роду Ольденбурзьких. Тереза Петрівна була дружиною 6-го герцога Лейхтенберзького Георгія Максиміліановича та матір'ю принцеси Ольги Георгіївни Лейхтенберзької.

Ранні роки та родина Терези Петрівни Ольденбурзької

Тереза Петрівна народилася в аристократичній родині. Її батьками були герцог Петро Георгійович Ольденбурзький та принцеса Тереза Вільгельміна Нассау-Вайльбурзька. Тереза Петрівна мала двох братів та чотири сестри, серед яких найвідомішою була Єлизавета Петрівна Ольденбурзька, дружина великого князя Олексія Олександровича.

Шлюб з Георгієм Максиміліановичем Лейхтенберзьким

У 1879 році Тереза Петрівна вийшла заміж за Георга Максиміліановича Лейхтенберзького, 6-го герцога Лейхтенберзького. Їхній шлюб був щасливим і тривав до смерті Терези Петрівни у 1883 році. У пари народилася одна донька, принцеса Ольга Георгіївна Лейхтенберзька, яка згодом вийшла заміж за Миколу Петровича, великого князя Російської імперії.

Смерть Терези Петрівни Ольденбурзької

Тереза Петрівна померла 19 квітня 1883 року в Санкт-Петербурзі, росія, у віці 31 року. Причиною її смерті стала туберкульоз, від якого вона страждала протягом тривалого часу. Терезу Петрівну поховали в Петропавлівському соборі в Санкт-Петербурзі.

Спадщина Терези Петрівни Ольденбурзької

Тереза Петрівна була відома своєю добротою, милосердям та любов'ю до мистецтва. Вона була покровителькою багатьох благодійних організацій та лікарень. Тереза Петрівна також була талановитою художницею і залишила по собі багато картин та малюнків.

Часто задавальні питання про Терезу Петрівну Ольденбурзьку

  1. Коли народилася Тереза Петрівна Ольденбурзька?
  2. Хто були батьки Терези Петрівни Ольденбурзької?
  3. Коли Тереза Петрівна одружилася з Георгієм Максиміліановичем Лейхтенберзьким?
  4. Скільки дітей було у Терези Петрівни Ольденбурзької?
  5. Коли померла Тереза Петрівна Ольденбурзька?

Тоже интересно