Теракт у вірменському парламенті

Теракт у вірменському парламенті: Чорний день демократії

27 жовтня 1999 року Вірменія стала свідком одного з найтрагічніших та найкривавіших днів в історії країни – терористичного акту у стінах Національних зборів Республіки Вірменія. Група з п'яти озброєних осіб, схожих на терористів-смертників, увійшла в зал засідань і відкрила вогонь по президії, де знаходилися й міністри.

Хронологія подій

Ранок 27 жовтня 1999 року розпочався як звичайний день для членів вірменського парламенту. Демократично обрані представники народу зібралися на чергове засідання, під час якого мали обговорюватися важливі питання, що стосуються життя країни.

О 10:45 група з п'яти чоловіків у довгому верхньому одязі, схожому на плащі, увійшла до зали засідань. Ніхто не звернув особливої уваги на їхню появу, оскільки вони виглядали як звичайні відвідувачі. Але через кілька хвилин вони раптово витягли зброю та відкрили вогонь по президії, де знаходилися прем'єр-міністр Вазген Саркісян, спікер парламенту Карен Демірчян та інші високопосадовці.

Терористична атака

Терористи стріляли без розбору, перетворивши залу засідань на криваве поле бою. Вони хаотично пересувалися по залу, розстрілюючи всіх, хто потрапляв до їхнього поля зору. Депутати та працівники парламенту в паніці намагалися сховатися під столами та кріслами, але це не рятувало їх від куль.

За лічені хвилини зал засідань перетворився на арену смерті та жаху. Людські крики, стогони та вибухи гранат розривали повітря. Стіни та підлога були забруднені кров'ю.

Наслідки трагедії

Терористична атака в парламенті Республіки Вірменія призвела до загибелі 8 високопосадовців, серед яких були прем'єр-міністр Вазген Саркісян, спікер парламенту Карен Демірчян, віце-спікер Юрій Бахшян, міністр закордонних справ Вардан Осканян та інші. Поранено було понад 30 осіб.

Теракт сколихнув не лише Вірменію, а й весь світ. Він став найкривавішим терористичним актом в історії країни і залишив глибоку рану в серцях вірменського народу.

Розслідування та покарання

Після трагедії було розпочато масштабне розслідування з метою виявлення та покарання винних. У ході слідства було встановлено, що теракт був ретельно спланованою і організованою акцією, метою якої було дестабілізувати політичну ситуацію в країні.

Було затримано та засуджено кількох осіб, які брали участь у терористичному акті. Деякі з них були засуджені до довічного ув'язнення, інші отримали великі терміни позбавлення волі.

Вшанування пам'яті

27 жовтня в Вірменії щорічно відзначається як День пам'яті жертв терористичного акту в парламенті Республіки Вірменія. У цей день у всій країні проводяться траурні заходи, покладаються квіти до меморіалів та проводяться мітинги пам'яті.

Висновок

Теракт у вірменському парламенті 27 жовтня 1999 року став чорним днем ​​в історії країни. Він забрав життя багатьох талановитих і високопосадовців, які щиро служили своїй країні. Теракт залишив глибоку рану в серцях вірменського народу, яка досі не загоїлася.

Часті запитання

 1. Які були мотиви теракту в вірменському парламенті?
  Відповідь: Терористична атака була спрямована на дестабілізацію політичної ситуації в країні та підрив конституційного ладу.

 2. Хто був засуджений за участь у терористичному акті?
  Відповідь: Було затримано та засуджено кількох осіб, які брали участь у терористичному акті. Деякі з них були засуджені до довічного ув'язнення, інші отримали великі терміни позбавлення волі.

 3. Як вшановується пам'ять жертв теракту?
  Відповідь: 27 жовтня в Вірменії щорічно відзначається як День пам'яті жертв терористичного акту в парламенті Республіки Вірменія. У цей день у всій країні проводяться траурні заходи, покладаються квіти до меморіалів та проводяться мітинги пам'яті.

 4. Чи були зроблені висновки з теракту в парламенті?
  Відповідь: Після трагедії були прийняті нові закони та заходи безпеки для запобігання подібним терористичним актам у майбутньому.

 5. Яке значення теракту в парламенті для майбутнього Вірменії?
  Відповідь: Теракт в парламенті став трагічним нагадуванням про важливість стабільності, демократії та верховенства закону в країні.

Тоже интересно