Столипіна Ольга Борисівна

Ольга Борисівна Столипіна: Жінка, яка стояла за великим реформатором

Хто така Ольга Борисівна Столипіна?

Ольга Борисівна Столипіна (уроджена Нейдгардт) була дружиною російського прем'єр-міністра Петра Аркадійовича Столипіна. Вона народилася 12 липня 1859 року в сім'ї генерала Бориса Александровича Нейдгардта і його дружини Ольги Федорівни, уродженої баронесси Унгерн-Штернберг. Ольга Борисівна отримала хорошу освіту вдома, а також відвідувала Смольний інститут шляхетних дівчат. У 1882 році вона вийшла заміж за Петра Столипіна, і у них народилося п'ятеро дітей.

Благодійна діяльність Ольги Столипіної

Ольга Столипіна була відома своєю широкою благодійною діяльністю. Вона була покровителькою багатьох благодійних організацій, включаючи Російське товариство Червоного Хреста, де вона обіймала посаду віце-президента. Ольга Борисівна також була засновницею та головою Комітету по наданню допомоги родинам військових, які загинули на російсько-японській війні 1904-1905 років. Вона також була активною учасницею руху за права жінок і боролася за право жінок на освіту і зайняття виборних посад.

Фрейлінство та нагородження Ольги Столипіної

У 1906 році Ольга Столипіна була удостоєна звання фрейліни імператриці Олександри Федорівни. Вона була також нагороджена орденом Святої Катерини 1-го ступеня, найвищою нагородою для жінок у Російській імперії.

Ольга Столипіна в еміграції

Після Жовтневої революції Петро Столипін був убитий, а Ольга Борисівна з дітьми емігрувала до Франції. Вона оселилася в Парижі, де прожила до кінця своїх днів. Ольга Столипіна померла 22 жовтня 1944 року, у віці 85 років.

Висновок

Ольга Борисівна Столипіна була видатною жінкою, яка внесла значний внесок у розвиток благодійності в Російській імперії. Вона була також активною учасницею руху за права жінок і боролася за право жінок на освіту і зайняття виборних посад.

Часто задавані питання

  1. Якою була роль Ольги Борисівни Столипіної в благодійній діяльності?
  2. У яких благодійних організаціях Ольга Столипіна брала участь?
  3. Якою була роль Ольги Столипіної в русі за права жінок?
  4. Які нагороди отримала Ольга Столипіна?
  5. Що сталося з Ольгою Столипіною після Жовтневої революції?

Тоже интересно