Список вулиць Києва (Я)

Список вулиць міста Києва, назви яких починаються на літеру Я

Ягідна вулиця

Ягідна вулиця розташована в Дарницькому районі міста Києва, селище Бортничі. Пролягає від вулиці Лазоренка до Ягідного провулку. Присвоєно сучасну назву в 1965 році. Протяжність вулиці становить близько 600 метрів. Вулиця забудована приватним сектором.

Яблунева вулиця

Яблунева вулиця розташована в Голосіївському районі міста Києва, місцевість Деміївка. Пролягає від вулиці Академіка Заболотного до вулиці Щусєва. Присвоєно сучасну назву в 1955 році. Протяжність вулиці становить близько 500 метрів. Вулиця забудована приватним сектором.

Яворівська вулиця

Яворівська вулиця розташована в Святошинському районі міста Києва, місцевість Авіамістечко. Пролягає від вулиці Якубовського до Кільцевої дороги. Присвоєно сучасну назву в 1982 році. Протяжність вулиці становить близько 1,3 кілометри. Вулиця забудована багатоповерховими житловими будинками.

Якубовського вулиця

Якубовського вулиця розташована в Святошинському районі міста Києва, місцевість Авіамістечко. Пролягає від вулиці Зодчих до Яворівської вулиці. Присвоєно сучасну назву в 1982 році. Протяжність вулиці становить близько 400 метрів. Вулиця забудована багатоповерховими житловими будинками.

Ялинкова вулиця

Ялинкова вулиця розташована в Солом’янському районі міста Києва, місцевість Відрадний. Пролягає від проспекту Лобановського до Академіка Курчатова вулиці. Присвоєно сучасну назву в 1955 році. Протяжність вулиці становить близько 400 метрів. Вулиця забудована приватним сектором.

Ярославів Вал

Ярославів Вал – це вулиця в Шевченківському районі міста Києва, історична місцевість Старе місто. Пролягає від Золотих воріт до вулиці Олеся Гончара. Присвоєно сучасну назву в 1944 році. Протяжність вулиці становить близько 600 метрів. Вулиця забудована пам’ятками архітектури, серед яких Золоті ворота, церква Миколи Притиска і Михайлівський Золотоверхий собор.

Висновок

У Києві налічується 6 вулиць, назви яких починаються на літеру Я. Більшість з цих вулиць розташовані в житлових районах міста. Вулиці забудовані переважно приватним сектором, але є також і багатоповерхові житлові будинки.


5 часто задаваних запитань по темі статті:

  1. Скільки вулиць у Києві починаються на літеру Я?
  2. Яка найдовша вулиця в Києві, що починається на літеру Я?
  3. У якому районі Києва розташована Ягідна вулиця?
  4. Який проспект є продовженням вулиці Ярославів Вал?
  5. Які пам’ятки архітектури розташовані на вулиці Ярославів Вал?

Тоже интересно