Солнцева Юлія Іполитівна

Юлія Іполитівна Солнцева — кіноакторка, кінорежисерка та нерозгадана загадка українського мистецтва

Юлія Солнцева: від видатного критика до талановитої актриси
Юлія Солнцева народилася 25 липня (7 серпня) 1901 року в Москві. Її батько, Іполит Солнцев, був колезьким радником, а мати, Олександра, домогосподаркою. У родині було троє дітей: Юлія, старший брат Олександр та молодша сестра Ольга.

У 1917 році Юлія вступила до Московського університету на факультет суспільних наук, у 1920 році перейшла на факультет мистецтвознавства. Під час навчання захопилася театром і кіно, брала участь у студентських виставах. У 1922 році, після закінчення університету, почала працювати у театральній секції Наркомпросу, потім у журналі "Театр и драматургия". У 1924 році опублікувала свою першу статтю про кіно, після чого почала регулярно писати рецензії та статті про кіно для різних журналів. У 1925 році вийшла заміж за кінорежисера Олександра Довженка. У 1926 році народився їхній син Михайло.

Співтворчість із Олександром Довженком: народження шедеврів українського кіно
У 1926 році Юлія Солнцева переїхала до Києва, де працювала асистенткою режисера на кіностудії імені О. Довженка. У 1928 році дебютувала як актриса в фільмі "Звенигора", знятому її чоловіком. Роль Олени в цьому фільмі принесла їй всесоюзну популярність.

У 1930 році Солнцева знялася у фільмі "Земля", який став одним з найзначніших творів українського кіно. За роль Василяни вона отримала приз за найкращу жіночу роль на Венеційському кінофестивалі. У наступні роки вона зіграла у фільмах "Іван" (1932), "Аероград" (1935) та "Щорс" (1939).

Друге дихання: режисерська кар'єра Юлії Солнцевої
У 1940 році Юлія Солнцева поставила свій перший фільм "Макар Нечай". Фільм був добре прийнятий критикою і глядачами, але початок війни перервав кінематографічну кар'єру Солнцевої. У роки війни вона працювала медсестрою у шпиталі, а після війни повернулася до кіно.

У 1946 році Солнцева зняла фільм "Подвиг розвідника", який став одним з найкасовіших фільмів року. У наступні роки вона поставила фільми "Третій удар" (1948), "Весна на Зарічній вулиці" (1954) та "Повість про Павла Корчагіна" (1956). У 1957 році їй було присвоєно звання Народної артистки СРСР.

Загадка останніх років життя Юлії Солнцевої
У 1963 році Юлія Солнцева зняла свій останній фільм "Знакомьтесь, Балуєв". Після цього вона надовго зникла з поля зору. Ходили слухи, що вона була вислана з СРСР, що вона померла, що вона потрапила в психіатричну лікарню.

Тільки у 1987 році, після смерті Юлії Солнцевої, громадськість дізналася правду про останні роки її життя. Виявилося, що вона жила в Москві, в маленькій квартирі на окраїні міста. Вона вела замкнутий спосіб життя, практично не виходила з дому і не спілкувалася з людьми. 29 жовтня 1989 року Юлія Солнцева померла в повній самотності.

Юлія Солнцева: післямова
Юлія Солнцева була однією з найталановитіших і загадкових діячів українського мистецтва. Її життя було сповнене злетів і падінь, але вона ніколи не зраджувала своїм принципам і завжди залишалася вірною своєму мистецтву.

Київський кінокритик Юрій Нехорошев, померлий навесні 2015 року, у розмові з журналістом Миколою Горбалем сказав про Солнцеву: "Вона була абсолютно нетиповою жінкою для радянського кіно. Вона ніколи не грала "героїнь нашого часу", але вона вміла грати справжніх жінок, з їх радощами і болями, з їх силою і слабкістю. Вона була однією з перших в радянському кіно, хто вмів грати мистецтво заради мистецтва, а не заради ідеології".

Питання, що часто задаються

  1. Яку роль зіграла Юлія Солнцева у фільмі "Земля"?
  2. Які фільми поставила Юлія Солнцева як режисер?
  3. Чому Юлія Солнцева зникла з поля зору в останні роки свого життя?
  4. Де і коли померла Юлія Солнцева?
  5. Як оцінюють творчість Юлії Солнцевої сучасні кінокритики?

Тоже интересно