Соколов Олександр Дмитрович

Олександр Дмитрович Соколов: життя, кар’єра та трагедія комдива

Хто такий Олександр Соколов?

Олександр Дмитрович Соколов – радянський військовий діяч, генерал-майор, учасник Громадянської та Другої світової воєн. Останній командир 4-го механізованого корпусу.

Ранні роки та служба в армії

Олександр Соколов народився 13 серпня 1898 року в селі Смоленка (нині Тульська область, росія). Його батько був сільським ковалем, а мати – селянкою. У 1916 році закінчив церковно-приходську школу і пішов на військову службу. Учасник Першої світової війни в складі царської армії.

Громадянська війна

Після Жовтневої революції Соколов вступив до лав Червоної армії. Брав участь у Громадянській війні, воював на Південному та Південно-Західному фронтах. У 1920 році командував батальйоном, а потім полком.

Міжвоєнний період

Після закінчення Громадянської війни Соколов продовжив військову службу. У 1920-х роках командував полком, а потім дивізією. У 1937 році йому було присвоєно звання комдива.

Друга світова війна

У червні 1941 року Соколов був призначений командиром 4-го механізованого корпусу. Корпус брав участь у важких боях на Західному фронті. У липні 1941 року Соколов був поранений і потрапив у німецький полон. 17 серпня 1941 року він помер від ран у таборі для військовополонених Замость.

Пам’ять про Олександра Соколова

У честь Олександра Соколова названі вулиці в ряді міст росії, а також школа в селі Смоленка.

Висновок

Олександр Дмитрович Соколов був талановитим військовим діячем, який віддав своє життя за Батьківщину. Його ім’я золотими літерами вписане в історію Другої світової війни.

5 запитань, що часто задаються:

  1. Де народився Олександр Соколов?
  2. У яких війнах брав участь Олександр Соколов?
  3. Яке звання мав Олександр Соколов?
  4. Коли і за яких обставин помер Олександр Соколов?
  5. Як увічнюється пам’ять про Олександра Соколова?

Тоже интересно