СКІЛЬКИ КОШТУЄ ОФОРМЛЕННЯ ДАРУВАННЯ КВАРТИРИ?

Скільки коштує оформлення дарування квартири?

Безліч факторів впливає на вартість оформлення дарування квартири. В Україні вся процедура може обійтися вам від 1000 до 10 000 гривень. Зазвичай, це не надто велика сума, якщо врахувати вартість квартири, яка передається.

Ціна повідомлення про намір подарувати нерухоме майно складає 250 гривень. Державне мито за реєстрацію права власності складає 1% суми оцінки квартири, але не менше 1000 гривень. Вартість послуг нотаріуса та юриста може варіюватися залежно від їхнього досвіду та кваліфікації. Також необхідно сплатити 1% державного мита від оціночної вартості.

Вартість дарування також залежить від того, де розташована квартира. У великих містах ціни на нерухомість вищі. Відповідно, подарунок дорожчої квартири коштуватиме більше, ніж у маленькому містечку. Проте, у великих містах є більше можливостей вигідно продати квартиру в разі необхідності. Адже попит на нерухомість вищий, ніж в невеликих населених пунктах.

Залежно від обставин, оформлення дарчою квартири може бути більш-менш витратним. У середньому, ви повинні розраховувати на те, що витратите на оформлення дарчої квартири близько 10 000 гривень.

Підводні камені, про які слід знати

  • Якщо ви не плануєте дарувати квартиру близькому родичу, то ви повинні будете сплатити 5% податку від суми оцінки квартири.
  • Якщо квартира передається нерезиденту України, то він повинен додатково сплатити 15% податку на доходи.
  • Якщо квартира дарується в спільну власність, то всі власники повинні будуть сплатити податок на доходи фізичних осіб.

Тому, перш ніж приступати до оформлення дарування квартири, варто уважно вивчити всі нюанси цього процесу. Тільки так можна уникнути непотрібних витрат і проблем з переоформленням.

П'ять часто задаваних питань про дарування квартири

  1. Як оформити дарчу на квартиру?
  2. Скільки коштує оформити дарчу на квартиру?
  3. Які документи потрібні для оформлення дарчої на квартиру?
  4. Як дарувати квартиру неповнолітній дитині?
  5. Як дарувати квартиру нерезиденту України?

Тоже интересно