СКІЛЬКИ ДНІВ НА ОСКАРЖЕННЯ ПОСТАНОВИ?

Скільки днів на оскарження постанови?

Хтось із вас хоча б раз ставав об'єктом несправедливого судового рішення? Можливо, це було банальне порушення правил дорожнього руху або ж щось більш серйозне. У будь-якому разі, напевно у вас виникали питання: чи можу я оскаржити рішення суду? Якщо так, то який термін маю для цього? Які мої шанси на перегляд рішення?

Терміни для оскарження постанови
Відповідно до статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова суду може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення. Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, то останнім днем строку вважається найближчий наступний робочий день.

Куди подавати скаргу?
Скаргу на постанову суду необхідно подавати до апеляційного суду, який знаходиться в області, місті Києві або Автономній Республіці Крим, де було ухвалено постанову суду першої інстанції. Скаргу можна подати особисто, через представника, поштою або в електронній формі за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Які документи потрібні для подання скарги?
Для подання скарги на постанову суду необхідно надати такі документи:

  • Оригінал або копія постанови суду;
  • Апеляційну скаргу;
  • Квитанцію про сплату судового збору;
  • Документи, що підтверджують обставини, на які посилається заявник;

Які шанси на перегляд рішення?
Ймовірність того, що апеляційний суд перегляне рішення суду першої інстанції, залежить від багатьох факторів, зокрема, від того, наскільки обґрунтована апеляційна скарга, наскільки переконливі докази, подані заявником, і наскільки професійно виконував свою роботу суддя першої інстанції.

Вартість подання скарги
Судовий збір за подання апеляційної скарги становить 1100 грн.

Висновок
Оскаржити рішення суду можна протягом 10 днів з дня його проголошення. Скаргу необхідно подавати до апеляційного суду, який знаходиться в області, місті Києві або Автономній Республіці Крим, де було ухвалено постанову суду першої інстанції. Для подання скарги необхідно надати такі документи: оригінал або копію постанови суду, апеляційну скаргу, квитанцію про сплату судового збору та документи, що підтверджують обставини, на які посилається заявник.

Питання, що часто задаються:

  1. Чи можна оскаржити постанову суду після закінчення 10 днів з дня її проголошення?
  2. Які підстави для оскарження постанови суду?
  3. Як правильно скласти апеляційну скаргу?
  4. Які документи потрібно додати до апеляційної скарги?
  5. Де можна знайти зразок апеляційної скарги?

Тоже интересно