ЩО ЗНАЧИТЬ СЛОВО ГАВРИК?

Що означає слово «Гаврик»?

У повсякденному мовленні ми часто використовуємо слова, значення яких не замислюючись. Одним з таких слів є "гаврик". Дехто впевнений, що це прізвисько для собак невеликих розмірів. Інші кажуть, що так називали безпритульних хлопчаків у 19 столітті. Але що насправді означає слово "гаврик"?

Хто такий Гаврик?

Якщо звернутися до словника Даля, то можна дізнатися, що слово "гаврик" має кілька значень.

  1. Неслухняний хлопчисько (найчастіше так говорили про дітей з нижчих верств суспільства);

  2. Самотня, безпритульна дитина (найчастіше сирота);

  3. Підліток або дорослий чоловік дрібної статури (якщо вживається у значенні "гаврик, що підстрибнув").

Чому саме "гаврик"?

Є кілька версій походження самого слова "гаврик".

  1. Перша версія пов'язана з ім'ям Гаврило. У давнину це ім'я було дуже популярним, і його часто давали дітям з нижчих верств суспільства. З часом ім'я Гаврило трансформувалося в "гаврик".

  2. Інша версія пов'язана з собачим гавкотом. У деяких регіонах росії безпритульних дітей, які жебракували на вулицях, називали "гаврюшками". Чому? Вони часто голосно просили милостиню, що нагадувало собачий гавкіт.

Образ Гаврика в літературі

Образ безпритульного хлопчика Гаврика набув особливої ​​популярності після виходу в світ повісті "Діти підземелля" Володимира Короленка. У повісті йдеться про хлопчика, який живе в каналізаційних трубах і виживає за рахунок жебракування. Гаврик – дуже добра і чуйна дитина, але життя в жорстоких умовах змушує його стати хитрим і винахідливим.

Гаврики в сучасному світі

На жаль, і сьогодні в світі є багато дітей, які живуть на вулиці. Ці діти називаються безпритульними. Вони часто голодують, хворіють і стають жертвами насильства.

Що можна зробити, щоб допомогти безпритульним дітям?

Є багато способів допомогти безпритульним дітям. Наприклад, можна пожертвувати гроші благодійним організаціям, які займаються допомогою безпритульним дітям. Також можна стати волонтером в таких організаціях або просто спілкуватися з безпритульними дітьми, щоб вони відчували, що вони не самотні.

Висновок

Слово "гаврик" має кілька значень. Воно може означати неслухняного хлопчиськ, безпритульну дитину або підлітка або дорослого чоловіка невеликого зросту. Образ Гаврика як безпритульного хлопчика став популярним після виходу повісті "Діти підземелля" Володимира Короленка. На жаль, і сьогодні в світі є багато дітей, які живуть на вулиці. Цим дітям можна допомогти, пожертвуючи гроші благодійним організаціям, ставши волонтером або просто спілкуючись з ними.

Питання, що часто задаються:

  1. Що означає слово "гаврик"?
  2. Чому безпритульних хлопчиків називали "гавриками"?
  3. Який образ Гаврика створив Володимир Короленко у своїй повісті "Діти підземелля"?
  4. Скільки безпритульних дітей у світі?
  5. Як можна допомогти безпритульним дітям?

Тоже интересно