ЩО ЗНАЧИТЬ АДАМАШКОВИЙ?

Що значить адамашковий?

Слово “адамашковий” означає створений з адамашки, а також має сірувато-жовтий колір.

Адамашка – це тканина, що має орнамент, який створюється різнокольоровою основою і однотонним утком або навпаки. Візерунок виходить простим, він повторюється геометрично або являє собою прості зображення, такі як смуги.
Виготовляють таку тканину з бавовни, льону, шовку та ін.

Тканина адамашка отримала свою назву від французького міста Дамаска, де й почалося виробництво тканини цього виду.

Але набагато раніше аналогічна тканина виготовлялася в Китаї, Персії, Індії, а також і на території Україні. Адамашка здавна славилася добротністю і красою, а, отже, коштувала немало. Цю тканину дозволяли собі дуже заможні люди.

Зважаючи на те, що процес виготовлення адамашки був трудомістким, тканину використовували для виготовлення одягу, предметів побуту та інтер'єру виключно в заможних будинках.

Одяг, штори, скатертини з адамашки виглядали дуже елегантно, багато і красиво. Оскільки тканина досить щільна, то вона відмінно підходить для оббивки меблів. Адамашка часто використовується в вишивці.

Тканина адамашка має багато переваг, завдяки чому вона користується популярністю і сьогодні:

  • міцність;
  • довговічність;
  • зносостійкість;
  • декоративність;
  • простота в догляді.

Завдяки своїм властивостям, адамашка широко використовується в різних сферах: меблевій, текстильній, дизайнерській і т. д.

У сучасному світі адамашка продовжує бути тканиною, яка свідчить про достаток і хороший смак власника.

Ретро одяг, оббивка меблів, статусна постільна білизна і скатертини неможливі без цієї неймовірно красивої тканини. Незважаючи на те, що існує величезний асортимент найрізноманітніших тканин, адамашка все одно поза конкуренцією. Ще б пак, адже вона поєднує в собі унікальну міцність, довгий термін служби, декоративність і простоту в догляді.

Висновок

Адамашковий – це відтінок сіро-жовтого кольору. Він названий на честь тканини адамашка, яка виробляється в місті Дамаск в Сирії. Адамашковий колір часто використовується в одязі та інтер'єрі. Він є нейтральним і може легко поєднуватися з іншими кольорами.

Питання, що часто задаються:

  1. З чого виготовляють адамашку?
  2. Які переваги адамашки?
  3. Де використовують адамашку?
  4. Чому адамашка коштує так дорого?
  5. Як доглядати за адамашкою?

Тоже интересно