ЩО ЗАПАСАЮТЬ НА ЗИМУ МИШІ?

Що запасають на зиму миші?

Поява перших заморозків знаменує для багатьох живих істот початок підготовки до зими. Миші — не виняток. Вони запасливі тварини, які починають збирати їжу і будувати гнізда вже з кінця літа. Давайте розберемося, що ж миші запасають на зиму.

Осінній раціон мишей

Основа раціону польових мишей — зернові культури, насіння, горіхи, жолуді та лісові ягоди. У лісах миші харчуються насінням сосни, ялиці та клена. З настанням холодів колорадские жуки йдуть під землю, і польові миші виїдають личинок та дорослих особин колорадського жука, які залишаються в землі на зиму. Крім того, миші не відмовляться поласувати різноманітними комахами з твердим панциром та їх личинками, черв'яками та навіть дрібними гризунами.

Запаси корму на зиму

У жовтні деякі види польових мишей приступають до будівництва гнізда, щоб вивести останнє потомство. Ці миші не запасаються їжею. Вони виводять дитинчат саме в той момент, щоб вони, підростаючи, мали можливість приєднатися до основного виду робіт — збору припасів на зиму. До речі, ці останні з'являються на полях тоді, коли приходить час збору врожаю. Вони і відіграють основну роль у заготівлі кормових запасів на зимовий період.

Свій будинок польові миші будують у полі, під землею. Їх нори можуть простягатися на десятки метрів. Нерідко миші об'єднуються у великі колонії, де кожен член відповідає за свою ділянку, де він збирає врожай. В урожайні роки миші збирають до 10 кг зернових культур на одну норку. Ці припаси вони ховають у коморах, які заповнюють до верху. Кормова база на зиму готується заздалегідь і ніколи не вичерпується до весни.

Гніздо-зимувальник

Для гнізда миші вибирають місця поблизу полів з врожаєм або неподалік від лісу. Гніздо будується на глибині 1,5-2 м, але іноді воно може бути й набагато глибше. Крім основного гнізда, де миші проводять більшу частину життя, у них зазвичай є кілька запасних гнізд.

Висновки

Миші — невтомні і дуже запасливі тварини. Вони заздалегідь готуються до зими, роблячи запаси їжі і будуючи гнізда-зимувальники. Завдяки цьому вони благополучно переживають холодну пору року і навесні приносять потомство.

Часто задавані питання

  1. Чим харчуються миші восени?
  2. Як і де миші будують зимові гнізда?
  3. Які корми миші запасають на зиму?
  4. На якій глибині миші buduють гнізда?
  5. Як миші розподіляють обов'язки з заготівлі кормів на зиму?

Тоже интересно