ЩО ГІРШЕ ГІПОТИРЕОЗ ЧИ ГІПЕРТИРЕОЗ

Що гірше – гіпотиреоз чи гіпертиреоз?

Щитоподібна залоза несе відповідальність за виробництво гормонів, які регулюють безліч процесів в організмі, включаючи рівень енергії, обмін речовин і стан шкіри. Тому порушення функції щитоподібної залози може призвести до цілого ряду проблем зі здоров'ям. Гіпотиреоз і гіпертиреоз є двома найбільш поширеними захворюваннями щитовидної залози.

Чим вони відрізняються і яке гірше?

Гіпотиреоз (нестача гормонів щитовидної залози) розвивається, коли щитовидна залоза не виробляє достатньо гормонів. Зниження рівня гормонів уповільнює обмін речовин, що може призвести до ряду проблем, у тому числі до втоми, збільшення ваги, запорів та депресії.

Гіпертиреоз (надлишок гормонів щитовидної залози) розвивається, коли щитовидна залоза виробляє занадто багато гормонів. Збільшення рівня гормонів є причиною прискореного обміну речовин, що може призвести до безсоння, тривоги, схуднення та підвищення артеріального тиску.

Що гірше?

Однозначно відповісти на питання, що гірше – гіпотиреоз чи гіпертиреоз, не можна. Обидва захворювання можуть призвести до серйозних проблем зі здоров'ям, якщо їх не лікувати.

Однак деякі дослідження показують, що гіпертиреоз може бути більш небезпечним, ніж гіпотиреоз. Це пов'язано з тим, що гіпертиреоз може призвести до серцевих захворювань, витончення кісток та гіпертонії. Ці проблеми можуть підвищити ризик смерті.

Як лікувати

Лікування гіпотиреозу і гіпертиреозу полягає в тому, щоб привести до норми рівень гормонів щитовидної залози в організмі.

Профілактика

Специфічних профілактичних заходів, які могли б запобігти появі цієї недуги не існує. Для підтримки здоров'я щитовидної залози рекомендується:

  • харчуватися збалансовано;
  • уникати стресів;
  • регулярно робити йодову профілактику;
  • своєчасно звертатися до лікаря при появі будь-яких порушень здоров'я.

Висновок

Гіпотиреоз і гіпертиреоз – два серйозні захворювання щитовидної залози зі своїми власними ризиками та потенційними ускладненнями. І хоча однозначно визначити, яка з цих захворювань гірша, неможливо, обидві можуть серйозно вплинути на життя і здоров'я людини, якщо їх не лікувати.

5 часто задаваних запитань про гіпотиреоз/гіпертиреоз:

  1. Які основні симптоми гіпотиреозу / гіпертиреозу?
  2. Як діагностують гіпотиреоз / гіпертиреоз?
  3. Як лікують гіпотиреоз / гіпертиреоз?
  4. Які потенційні ускладнення гіпотиреозу / гіпертиреозу?
  5. Як запобігти гіпотиреозу / гіпертиреозу?

Тоже интересно