Що буде, якщо зробити манікюр у 10 років?
Ранні зміни
Мода на доглянуті нігті у модниць не знає вікових обмежень. Усе більше дівчаток і підлітків у прагненні відповідати тенденціям моди обзаводяться дорослим манікюром. Красиві нігті, як і вишуканий макіяж чи яскравий одяг, у дитячі роки можуть перетворитися зі способу самовираження на тяжку ношу. То ж чи варто його робити у такому ніжному віці?
Нігтьова пластина у дітей тонша й еластичніша за ніготь дорослої людини, тому будь-які механічні пошкодження найбільш імовірно матимуть серйозні наслідки. Дитячий манікюр роблять безшумно, але особливо вразливим він стає саме в період дозрівання. Через гормональні зміни в організмі нігті стають слабкими та немов скляними. Це не означає, що в дитинстві ніякі процедури робити не можна.
Види дитячого манікюру
Потрібно з'ясувати, з якого віку і які саме процедури дозволені для юних любительок краси.
Обрізний манікюр. Цей вид манікюру є найпоширенішим. У манікюрних салонах майстер обробляє кутикулу щипчиками або ножицями, потім шліфує нігті, надає їм форму і наносить лак. Як правило, дівчаткам 10-12 років дозволяють обрізний манікюр. Фахівці одностайні в тому, що в більш ранньому віці обрізати кутикулу не можна: дитяча кутикула дуже тонка і легко пошкоджується, зникає жирове покриття, яке захищає нігтьове ложе від проникнення бактерій.
Європейський манікюр. Це один з варіантів догляду за нігтями, у разі якого нігтики підпилюють, шліфують, змащують кремом і обробляють полірувальним засобом. Цей тип манікюру не передбачає обрізання кутикули, тому він набагато безпечніший для нігтів дівчаток.
Апаратний манікюр. Манікюр за допомогою спеціального апарату з набором фрез різної абразивності для обробки кутикули, видалення мозолів і полірування нігтів з найменшим ризиком ушкоджень. Завдяки відсутності ріжучих і колючих елементів і обробці нігтів на невеликій швидкості цей вид манікюру підходить навіть для маленьких дівчаток.
Як часто можна робити манікюр у 10 років?
Якщо батьки дівчинки схвалюють проведення манікюру, необхідно серйозно підійти до вибору манікюрного салону. Манікюр дівчаткам 10-12 років слід виконувати акуратно і ретельно, довірившись кваліфікованому майстрові в салоні краси. Слідкуйте, щоб майстер використовував продезінфікований інструментарій і якісні матеріали.
Фахівці радять не зловживати дорослими засобами догляду за руками і нігтями, не піддавати їх шкідливим впливам, не навантажувати декоративною косметикою, робити манікюр не частіше за одного разу на місяць.
Вплив декоративного покриття
Перший манікюр для дівчинки повинен бути дитячим, тобто не варто наносити гель-лак, нарощувати нігті. Користуйтеся звичайним лаком на водній основі, який допоможе зміцнити нігті. Змивати такий лак дозволено звичайним засобом. Наносять покриття в один шар, не застосовуючи базу під лак.
На що звернути увагу
Вибираючи манікюр для юних дівчат, необхідно враховувати, що до його виконання пред'являються підвищені вимоги безпеки:
- використання дезинфікованого інструментарію;
- відсутність агресивних компонентів у матеріалах;
- наявність ліцензій на обладнання;
- наявність сертифікатів безпеки та якості від виробників лаків та інших засобів догляду.
Можливий шкода
Дорослі види манікюру можуть негативно позначитися на формі і здоров'ї нігтів дитини.
Можливі наслідки обрізного манікюру:
- підвищення ризику зараження інфекціями;
- порушення росту нігтів;
- деформація нігтів;
- витончення нігтьової пластини.
Можливі наслідки нарощування нігтів:
- травмування нігтевого ложа;
- стоншення нігтьової пластини;
- порушення росту нігтів;
- деформація нігтів.
Можливі наслідки покриття гель-лаком:
- стоншення нігтьової пластини;
- порушення росту нігтів;
- деформація нігтів;
- розшарування нігтів.
Питання, що часто задаються
- З якого віку можна робити манікюр?
- Які види манікюру підходять для дівчаток?
- Як часто можна робити манікюр дівчаткам?
- Якими засобами для догляду за нігтями можна користуватися дівчаткам?
- Які наслідки може мати дитячий манікюр?