Рудик Адам Микитович

Адам Микитович Рудик: Нескорений лицар УПА

Дитинство та юність

Адам Микитович Рудик народився у 1909 або 1911 році в селі Людвипіль, нині смт. Соснове, Рівненський район, Рівненська область.
Про його дитинство та юність відомо небагато. Він зростав у селянській родині, з ранніх років пізнав тяжку працю та злидні.

У лавах УПА

З початком німецько-радянської війни Адам Рудик приєднався до лав Української Повстанської Армії (УПА). У 1943 році він очолив загін (куреня) “ім. Остапа” (“Батуринського” загону) ВО-1 “Заграва” УПА-Північ. Загін Рудика діяв у Рівненській, Волинській та Житомирській областях.

Бойовий шлях

Під керівництвом Адама Рудика загін “ім. Остапа” здобув ряд перемог над німецькими та радянськими військами. Найбільш відомими боями, в яких брав участь загін Рудика, є бій під селом Костянець (Рівненська область) у 1943 році та бій під містом Сарни (Рівненська область) у 1944 році.

Загибель

Адам Рудик загинув у бою з радянськими військами у 1944 році. Точне місце і дата його смерті невідомі. За однією з версій, він загинув у бою під містом Сарни, за іншою – потрапив у полон і був страчений НКВС.

Спадщина

Адам Рудик був одним із найвидатніших командирів УПА. Він відзначився хоробрістю, стійкістю та відданістю українській справі. Його ім’я стало символом боротьби за незалежність України.

Висновок

Адам Рудик був одним із найвидатніших командирів УПА. Він відзначився хоробрістю, стійкістю та відданістю українській справі. Його ім’я стало символом боротьби за незалежність України. Повстанці УПА боролися за свободу і незалежність України, і вони заслуговують на нашу повагу.

Часті запитання

  1. Що таке УПА?
  2. УПА – Українська Повстанська Армія, українське військове формування, що діяло під час Другої світової війни. УПА боролася за незалежність України проти німецьких та радянських окупантів.

  3. Хто такий Адам Рудик?
  4. Адам Рудик був одним із найвидатніших командирів УПА. Він відзначився хоробрістю, стійкістю та відданістю українській справі. Його ім’я стало символом боротьби за незалежність України.

  5. Де і коли загинув Адам Рудик?
  6. Адам Рудик загинув у бою з радянськими військами у 1944 році. Точне місце і дата його смерті невідомі. За однією з версій, він загинув у бою під містом Сарни, за іншою – потрапив у полон і був страчений НКВС.

  7. Який внесок зробив Адам Рудик у боротьбу за незалежність України?
  8. Адам Рудик був одним із найвидатніших командирів УПА. Він відзначився хоробрістю, стійкістю та відданістю українській справі. Його ім’я стало символом боротьби за незалежність України.

  9. Чому важливо пам’ятати про Адама Рудика та інших повстанців УПА?
  10. Повстанці УПА боролися за свободу і незалежність України, і вони заслуговують на нашу повагу. Ми повинні пам’ятати про них, адже вони віддали свої життя за нашу свободу.

Тоже интересно